Skip to main content
נושאים

יושרה בבחירות

יושרה בבחירות

טיקטוק היא בית לבידור, לחיבור לקהילה ולביטוי עצמי. על אף שלעיתים קרובות המשמעות היא ביטוי יצירתי קליל, ייתכן שיהיה מדובר גם בנושאים שנוגעים לחיי הקהילה שלנו וביניהם תוכן פוליטי או כזה שקשור לבחירות. אנו מקבלים בברכה כל ביטוי שעולה בקנה אחד עם כללי הקהילה שלנו שנועדו לסייע לנו לשמור על טיקטוק כמקום בטוח ומסביר פנים לכולם.

טיקטוק אומנם אינה הזירה העיקרית לחדשות מתפרצות, ואיננו מקבלים מודעות פוליטיות בתשלום, אך עם זאת אנו מחויבים להילחם בהפצת מידע שקרי בפלטפורמה, גם באמצעות מתן מידע מהימן בכל הנוגע לנושאים ציבוריים חשובים כמו בחירות. המטרה שלנו היא לעזור לטיקטוק להמשיך להיות מקום שבו תוכן אותנטי משגשג.

שיתוף פעולה עם מומחים

אנו מאמינים ששיתוף פעולה עם גופים רלוונטיים בשווקים המקומיים הוא חיוני כחלק מהמאמצים שלנו להגן על חברי הקהילה מפני נזק או שימוש לרעה בפלטפורמה. זאת הסיבה שאנו עובדים בשיתוף עם מומחים וארגונים שמסייעים לנו לעודד בטיחות בטיקטוק. למשל, במהלך הבחירות לנשיאות ארה״ב ב-2020, עבדנו עם ארגונים כמו האגודה הלאומית של מזכירי המדינה, המשרד האמריקני לביטחון המולדת, השותפות ליושרה בבחירות וכן עם המועצה המייעצת לענייני תוכן שלנו – גוף חיצוני של מומחים מובילים שמספקים משוב חיוני על המדיניות והפרקטיקה שלנו בנוגע למידע שקרי ביחס לבחירות, שיח פוגעני ועוד.

באמצעות השותפויות הגלובליות שלנו עם ארגונים לבדיקת עובדות, Agence France-Presse (AFP), Animal Político, Estadão Verifica, Lead Stories, Newtral, Facta, PolitiFact, SciVerify, Teyit & Vishvas News ו-Vishvas News, אנו עובדים כדי להגביל את פוטנציאל ההתפשטות של מידע שקרי בפלטפורמה שלנו. הארגונים הללו עובדים מול צוותי החקירה וסינון התוכן הפנימיים שלנו כדי לבדוק מידע שקרי הנוגע לבחירות.

מאפייני המוצר

הודעות שירות לציבור בהאשטגים אנו מספקים הודעות על עמודי האשטג בכל העולם הקשורים לבחירות, כדי להזכיר לאנשים לעמוד בכללי הקהילה שלנו, לבדוק עובדות ולדווח על תוכן שהם סבורים שעלול להפר את עקרונות המדיניות שלנו.

אוריינות דיגיטלית כדי לסייע לקהילה שלנו לחשוב באופן ביקורתי על התוכן שהם יוצרים ועל התוכן שהם צורכים, פיתחנו סרטוני טיקטוק חינוכיים שמספקים לחברי הקהילה את הכלים הדרושים כדי להפוך לאזרחים בעלי ידע דיגיטלי עמוק יותר.

המדיניות שלנו

כדי לעזור לנו לעמוד במשימה שלנו לעודד יצירתיות ולגרום לשמחה, אנו מפרסמים כללי קהילה כדי להתוות באורח ברור את סוג התוכן וההתנהגות שאיננו מרשים שיוצגו בטיקטוק. עקרונות המדיניות הללו חלים על כל מי שנמצא בטיקטוק ועל כל התוכן שהם מעלים. זוהי תת-קבוצה של העקרונות החלים בדרך כלל בכל הנוגע לתכנים הקשורים לבחירות.

מידע שגוי

מידע שגוי מוגדר כתוכן שאינו מדויק או שקרי. אנו אמנם מעודדים את חברי הקהילה שלנו לנהל שיח מכבד על נושאים החשובים להם אך, לא נאפשר להציג מידע שגוי שגורם נזק לאנשים, לקהילה שלנו או לקהל הרחב – ללא קשר לכוונה.

אל תפרסמו, תעלו, תשדרו או תשתפו:

 • מידע שגוי המסית לשנאה או דעה קדומה
 • מידע שגוי הקשור למצבי חירום שגורם לפאניקה
 • מידע רפואי שגוי שעשוי להזיק לבריאותו הפיזית של אדם
 • תוכן שמטעה חברי קהילה באשר לבחירות או תהליכים אזרחיים אחרים
 • תוכן קונספירטיבי התוקף קבוצה מוגנת מסוימת או הכולל קריאה אלימה לפעולה, או המכחיש אירוע אלים או טרגי שאירע
 • זיופים דיגיטליים (מדיה סינתטית או מדיה שעברה מניפולציה) המטעה משתמשים על ידי עיוות האמת באשר לאירועים וגורם נזק לנשוא הווידאו, לאנשים אחרים או לחברה

אל:

תעסקו בפעולות לא אותנטיות מכוונות (כמו יצירת חשבונות) כדי להשפיע ולהטות את דעת הקהל תוך הטעיה של אנשים ושל הקהילה שלנו ביחס לזהות מפעיל החשבון, למיקום או למטרה של החשבון

התחזות

איננו מרשים שחשבונות יתחזו לאדם אחר או לישות אחרת באופן מטעה. כשאנו מאשרים דיווח על התחזות, אנו מבקשים מהמשתמש לשנות את הפרופיל שלו או משעים את החשבון או חוסמים אותו. אנו מאפשרים חשבונות פארודיים, חשבונות שמגיבים או חשבונות של מעריצים, כל עוד המשתמש מציין בפרטיו ובשם המשתמש שמדובר במעריץ, בתגובה או בפארודיה ושהוא אינו קשור לנושא החשבון.

אל תתחזו לאדם אחר או לישות אחרת על ידי שימוש בשמו של אדם, בפרטים הביוגרפיים שלו או בתמונת הפרופיל באורח מטעה.

ספאם ו”פייק ניוז”

“פייק ניוז” כוללת כל תוכן או פעילות שמבקשת לייצר פופולריות בפלטפורמה באופן שקרי. אנו אוסרים כל ניסיון לבצע מניפולציה של הפלטפורמה, בכדי להעלות את מדדי האינטראקציה.

אל:

 • תשתפו הוראות כיצד להעלות באורח מלאכותי צפיות, לייקים, עוקבים, שיתופים או תגובות
 • תנסו לעסוק במכירה או קנייה של צפיות, לייקים, עוקבים, שיתופים או תגובות
 • תקדמו שירותים ליצירה מלאכותית של טראפיק
 • תפעילו מספר חשבונות טיקטוק מתוך כוונה שקרית או כוונת הונאה כדי להפיץ ספאם מסחרי

התנהגות פוגענית

טיקטוק היה קהילה מגוונת ומכלילה שאין בה סובלנות לאפליה. איננו מרשים תוכן שכולל שיח שנאה או כזה שמערב התנהגות פוגענית ואנו מסירים אותו מהפלטפורמה שלנו. אנו משעים או חוסמים חשבונות שמציגים תוכן שמקדם שיח של שנאה, עובר על כללי הקהילה שלנו או שמקושר לנושאים של שיח שנאה מחוץ לטיקטוק.

אל תפרסמו, תעלו, תשדרו או תשתפו תוכן פוגעני הקשור לאדם או לקבוצה, כולל:

 • לטעון שהם נחותים פיזית, מנטלית או מוסרית
 • לקרוא לאלימות נגדם או להצדיק אותה
 • לטעון שהם פושעים
 • להתייחס אליהם כחיות, חפצים דוממים או ישויות לא-אנושיות אחרות
 • לקדם או להצדיק הדרה, הפרדה או אפליה נגדם
 • תוכן שמראה נזק שנעשה לאדם או לקבוצה על בסיס תכונה מוגנת

עלבון הינו מונח משפיל שבכוונתו לבזה זהות אתנית, גזע או כל תכונה מוגנת המפורטת לעיל. כדי למזער את התפשטותם של מונחים פוגעניים, אנו מסירים את כל העלבונות מהפלטפורמה שלנו, אלא אם כן המונחים משמשים באופן שונה, משמשים בהתייחסות-עצמית (למשל בשיר) או אינם מבזים.

אל תפרסמו, תעלו, תשדרו או תשתפו תוכן שמשתמש בעלבונות או כולל אותם

אידאולוגיות שנאה אינן עולות בקנה אחד עם הקהילה המכלילה והתומכת בפלטפורמה שלנו. אנו מסירים תוכן שמקדם אידאולוגיות שנאה.

אל תעלו:

 • תוכן שמקדם אידאולוגיות שנאה על ידי שבח או הצגה של לוגואים, סמלים, דגלים, סיסמאות, מדים, הצדעות, מחוות, דיוקנים, איורים או שמות של אנשים הקשורים לאידאולוגיות הללו
 • תוכן שמכחיש אירועים אלימים שקרו ותועדו היטב
 • מוזיקה או מילים של שירים שמקדמות אידאולוגיות שנאה

גלו עוד על המאמצים שלנו לפעול נגד שיח שנאה, נגד קבוצות שנאה ואידאולוגיות שנאה

פרסומות פוליטיות

אסורלמודעות להתייחס, לקדם או להתנגד למועמד לתפקיד ציבורי, למנהיג פוליטי עכשווי או לשעבר, למפלגה פוליטית, לארגון פוליטי, או להכיל תוכן הנוגע לנושא בעל חשיבות ציבורית ברמה המקומית, ברמת המדינה או ברמה פדרלית. קריאות לפעולה מטעם ארגונים ללא כוונת רווח או סוכנויות ממשל יכולות להיות מותרות אם הן אינן מונעות על ידי מניעים פוליטיים של צד זה או אחר.

אכיפת המדיניות שלנו

אנו נוקטים במגוון גישות כדי להגן על המשתמשים שלנו ולהגביל את התפוצה של תוכן שנאה ושל התנהגות שנאה בעודנו פועלים לקידום סביבה שמעודדת חיוביות ומסבירת פנים.

הגישה שלנו: להסיר תוכן שמפר את הנחיות הקהילה שלנו

הרציונל: כשמובע לידיעתנו תוכן שמפר את כללי הקהילה שלנו, כולל מידע מטעה או שקרי שגורם נזק ליחידים, לקהילה שלנו או לקהל הרחב, אנו מסירים אותו כדי לעודד סביבה בטוחה ואותנטית באפליקציה שלנו.

בקשר לבחירות: דוגמאות אחדות למה שנסיר כוללות: טענות שקריות שמבקשות לשחוק את האמון במוסדות ציבור, כגון טענות לתרמיות בהצבעה שמקורן בהצבעה בדואר או טענות שהקול שלכם לא ייחשב; תוכן שאינו מציג נכונה תאריך של בחירות; ניסיון להלך אימים על מצביעים או למנוע הצבעה, ועוד.


הגישה שלנו: להפנות מחדש תוצאות חיפוש והאשטגים לכללי הקהילה שלנו

הרציונל: תוכן ומונחים הקשורים לתוכן שמפר את כללי הקהילה שלנו עשוי להיות מוגבל ברחבי הפלטפורמה, זאת כדי לקדם את הבטיחות באפליקציה.

בהקשר של בחירות: תוכן שכזה יכול לכלול הפנייה מחדש של מונחים הקשורים לשיח שנאה, הסתה לאלימות או מידע שקרי בנוגע להונאה בהצבעה, כגון התערבות בפתקי הצבעה.


הגישה שלנו: להקטין את אפשרות הגילוי של התוכן, גם באמצעות הפנייה מחדש של תוצאות חיפוש וגם על ידי הפיכת תוכן שכזה לתוכן שלא ניתן להמליץ עליו בפור-יו פיד

הרציונל: מערכת ההמלצות שלנו מתוכננת מתוך מחשבה על בטיחות. תוכן מסוים – ספאם, סרטונים שנמצאים בבחינה, או תוכן שנבחן ושמציג דברים שעשויים להיות מזעזעים עבור קהל רחב שלא בחר לראותם – עשוי להפות לבלתי ניתן להמלצה.

קשור לבחירות: תוכן בדוק שמציג טענות לא מאומתות, כמו הצהרה מוקדמת על ניצחון לפני שהתוצאות אושרו; ספקולציה בדבר בריאותו של מועמד; טענות הקשורות לתחנות הצבעה ביום הבחירות שטרם אושרו; ועוד.


הגישה שלנו: אין הגבלות על תוכן מהסוג הזה בפלטפורמה שלנו

הרציונל: תוכן מסוים – שנחשב חינוכי, מדעי, אמנותי או ראוי לחדשות – עשוי להיות בעל ערך מבחינת עניין לקהל הרחב. אנו מגדירים עניין לקהל הרחב כמשהו שרלוונטי לציבור בכללותו, ואנו מאמינים שטובת הציבור מצדיקה הכרה בו והגנה עליו. יחד עם זאת, איננו מרשים תוכן ראוי לחדשות אשר מסית משתמשים לאלימות.

בהקשר של בחירות: יתכן שלא נפעל כלפי תוכן מפר שנקבע כי הוא ראוי לחדשות. למשל, אף כי איננו מרשים תוכן אלים, איננו פועלים נגד תוכן שמראה אלימות בהפגנה.


הגישה שלנו: לחסום את החשבון מהאפשרות ללייב סטרימינג בעתיד

הרציונל: TikTok LIVE מאפשר לאנשים דרכים נוספות לתקשורת אותנטית עם הקהל שלהם, אך על המשתמשים להיות מעל גיל 16 כדי לבצע לייב סטרימינג והם מצופים לשמור על רמה של אמון עם הקהילה שלהם. אלו המפרים את כללי הקהילה עלולים לאבד גישה לפונקציה זו.

בהקשר של בחירות: הפרה עשויה לכלול לייב סטרימינג שמבקש להסית לאלימות או לקדם אידאולוגיות שנאה, קונספירציות או מידע שקרי.


הגישה שלנו: להסיר את החשבון ואת תוכנו

הרציונל: משתמשים שמפרים את מדיניות האפס-סובלנות שלנו או שצוברים הפרות חוזרות, עלולים לעמוד בפני חסימה של החשבון ככל שהם מגלים אי-הבנה חוזרת של קוד ההתנהגות של הפלטפורמה.

הקשר של בחירות: למשל, חשבונות שהתגלה שהם מוקדשים להפצת מידע שקרי הקשור לבחירות – ייחסמו.


הגישה שלנו: לחסום את המכשיר, כולל את כל החשבונות הקשורים אליו, ולחסום את האפשרות ליצור חשבונות עתידיים מהמכשיר.

הרציונל: חסימות מכשירים מופעלות על הפרות חמורות ביותר של עקרונות המדיניות שלנו וכאלה שהראו כי הם מסרבים לעמוד בכללי הקהילה ובתנאי השימוש שלנו.

בהקשר של בחירות: מכשירים עם מספר חשבונות שמפרים את מדיניות אפס הסובלנות שלנו, כמו רשת שעוסקת בהתנהגות לא-אותנטית מכוונת או בהתערבות בבחירות.


מחדר החדשות שלנו

תמיכה בקהילה שלנו ביום הבחירות ואחריו

Iהגדלת השקיפות בניסיונות שלנו לטפח יושרה בבחירות

טיקטוק משיקה מדריך באפליקציה לבחירות 2020 בארה״ב

המאבק בשנאה בטיקטוק

מאבק במידע שקרי ובהתערבות בבחירות בטיקטוק

בסדרת ״בוא ללמוד״ מככבים יוצרי טיקטוק כדי לחנך משתמשים לאוריינות מדיה 

כיצד טיקטוק ממליצה על סרטונים בפור-יו פיד foryou#

המאמץ לתמוך ביושרה בתוכן, בחשבונות ובפלטפורמה