Skip to main content
TikTok LogoTikTok Logo
Правдивість й автентичність

Правдивість й автентичність

Останнє оновлення: березень 2023 р.

Ми прагнемо, щоб наші користувачі були впевнені, що вони можуть отримати доступ до надійної інформації, переглядати оригінальний контент і взаємодіяти з реальними людьми. Це — основа для створення довіри як у спільноті TikTok, так і за її межами.

Дезінформація

Це природно, що люди в глобальній спільноті мають різні думки, але ми прагнемо оперувати загальнодоступними фактами й реаліями. Ми не допускаємо неточний, оманливий або неправдивий контент, який може завдати значної шкоди окремим особам чи суспільству, незалежно від намірів автора контенту. Значна шкода включає фізичну, психологічну, суспільну, а також матеріальну шкоду. Це не поширюється на комерційну й репутаційну шкоду, а також просто неточну інформацію та міфи. Щоб оцінити точність контенту, ми покладаємося на незалежних партнерів із перевірки фактів, і нашу базу даних із перевіреними раніше твердженнями.

Контент не підходить для відображення у стрічці «Рекомендації», якщо він містить теорії змови або неперевірену інформацію про надзвичайні ситуації. З метою уникнення неточностей контент, який потребує перевірки фактів, також тимчасово не відображатиметься у стрічці «Рекомендації», доки не пройде перевірку.

Для того, щоб ви могли впливати на свій досвід використання платформи TikTok, ми додаємо попереджувальні написи до контенту про нові чи надзвичайні події, що оцінені нашими спеціалістами, але точність яких не вдалося встановити. Ми закликаємо переглянути наміри ділитися таким контентом.

Дезінформація включає неточний, оманливий або неправдивий контент.

Значна шкода включає тяжкі форми:

  • тілесних ушкоджень і хвороб, включно зі смертю;
  • психологічних травм;
  • значних матеріальних збитків;
  • суспільної шкоди, зокрема підриву фундаментальних соціальних процесів або інститутів, наприклад демократичних виборів і процесів, спрямованих на підтримку громадського здоров’я й безпеки.

Теорії змови — це переконання щодо незрозумілих подій або відкидання загальноприйнятих пояснень подій і припущення, що вони виникли внаслідок діяльності таємних або впливових груп.

НЕ дозволяється:

  • дезінформація, яка загрожує громадській безпеці або може викликати паніку щодо кризових подій чи надзвичайних ситуацій, зокрема видавання старих відео подій за поточні чи розповсюдження неправдивих тверджень про те, що предмети першої необхідності (як-от їжа чи вода) більше не доступні в певному місці;
  • медична дезінформація, наприклад оманливі твердження про вакцини, медичні рекомендації, які спрямовані на відмову від належної медичної допомоги при хворобі, що загрожує життю, й інша дезінформація, яка становить ризик для здоров’я громадян;
  • дезінформація про зміну клімату, яка суперечить установленому науковому консенсусу, наприклад заперечення існування кліматичних змін чи чинників, які сприяють цьому;
  • небезпечні теорії змови, які пропагують насилля чи ненависть, наприклад заклики до насильницьких дій, пов’язані з іншими насильницькими діями, заперечення задокументованих подій і спричинення упереджень до груп за будь-якими ознаками, установленими законом;
  • певні теорії змови щодо окремих людей і спрямовані проти них;
  • матеріали, які були відредаговані, змінені чи спотворені (наприклад, відео й аудіо) таким чином, щоб ввести людину в оману щодо реальних подій.

Не відповідають вимогам стрічки «Рекомендації»:

  • необґрунтовані теорії змови, які стверджують, що певні події чи ситуації сталися через діяльність секретних або впливових груп, наприклад «уряду» чи «таємного товариства»;
  • неперевірена інформація, що стосується надзвичайних ситуацій або поточних подій, подробиці яких ще з’ясовуються;
  • дезінформація з потенційно високим рівнем шкоди, яка проходить перевірку фактів.

Дозволяється:

  • висловлення особистих думок (якщо вони не містять шкідливої дезінформації);
  • обговорення зміни клімату, зокрема переваг або недоліків конкретних політик або технологій, чи висловлення особистих поглядів щодо певних погодних явищ (якщо це не суперечить науковому консенсусу).

Чесні вибори й кампанії

Вибори — це важлива тема для громадського обговорення, яка просуває цінності відкритого суспільства. Ми намагаємося надати можливості для всіх тематичних дискусій і об’єднувати людей на нашій платформі, а не розділяти. Ми забороняємо будь-яке оплачуванеполітичне пропагування, політичну рекламу чи збір коштів політиками й політичними партіями (для себе чи інших) на платформі. Наші правила щодо політичної реклами розповсюджуються як на звичайну платну рекламу, так і на авторів, які отримують винагороду за підтримку чи антирекламу кандидата.

Ми прагнемо забезпечити обмін думок громадян таким чином, щоб він сприяв продуктивному діалогу. Ми не допускаємо дезінформації про громадські й виборчі процеси на платформі незалежно від намірів. Це включає в себе дезінформацію про процедуру голосування, реєстрацію на голосування, вимоги до кандидатів, процедури підрахунку бюлетенів і остаточні результати виборів.

Контент не підходить для відображення на стрічці «Рекомендації», якщо він містить неперевірену інформацію про результати виборів.

Дізнайтеся більше про нашу політику щодо урядових і політичних акаунтів і нашої роботи щодо забезпечення чесності виборів.

Дезінформація включає неточний, оманливий або неправдивий контент.

НЕ дозволяється:

дезінформація щодо виборів, зокрема:

  • дезінформація про процедуру, час і місце голосування чи процедуру реєстрації;
  • дезінформація щодо вимог до виборців для участі у виборах і вимог до кандидатів для балотування;
  • дезінформація щодо законів, процесів і процедур, які регулюють організацію й проведення виборів та інших громадських процесів, наприклад щодо референдумів, пропозицій для голосування й перепису населення;
  • дезінформація щодо остаточних результатів виборів.

Не відповідають вимогам стрічки «Рекомендації»:

  • неперевірені, помилкові й оманливі твердження щодо результатів виборів, які ще тривають.

Синтезовані медіафайли й медіафайли, до яких застосовано маніпуляції

Ми вітаємо творчий потенціал, який може розкрити штучний інтелект (ШІ) та інші цифрові технології. Однак через ШІ може бути складніше відрізняти факти від вигадок, що несуть соціальні й індивідуальні ризики. Синтезовані медіафайли чи медіафайли, до яких застосовано маніпуляції, із зображенням реалістичних сцен мають містити попередження про це. Це можна зробити за допомогою наліпки чи підпису, як-от «синтезований», «фейк», «несправжній» або «змінений».

Ми прагнемо зберегти творчу цінність синтезованих медіафайлів і водночас мінімізувати ризик шкоди людям. Ми не дозволяємо використовувати синтезовані медіафайли із зображеннями, що схожі на реальних приватних осіб. Такі обмеження м’якіші стосовно публічних осіб, але ми не хочемо, щоб вони стали об’єктами зловживань або вводили в оману людей щодо політичних чи фінансових питань. Ми не дозволяємо використання штучних медіафайлів про публічних осіб, якщо їхній контент використовується для підтримки чи порушує будь-яку іншу політику. Це включає заборону висловлювань із ненависті, сексуальної експлуатації й серйозних форм домагань (докладніше про публічних осіб див. в розділі Переслідування та цькування).

Синтезовані медіафайли — це контент, створений чи змінений технологією ШІ. Це може бути дуже реалістичний цифровий (підроблений) контент, що зображає реальних людей, як-от відео, на якому говорить реальна людина, але її слова були змінені.

Реалістичні сцени включають зображення вигаданих осіб, місць чи подій, які виглядають як справжні.

Публічні особи — це дорослі (віком від 18 років), які відіграють важливу громадську роль, як-от державні чиновники, політики, керівники компаній і відомі особистості. Ми не вважаємо осіб віком до 18 років публічними особами.

НЕ дозволяється:

  • використовувати синтезовані медіафайли, які зображають реалістичні сцени й не містять попередження про це;
  • використовувати синтезовані медіафайли, які містять схожість (візуальну чи звукову) з реальною людиною, зокрема: 1) з молодими особами; 2) з дорослими приватними особами; 3) з дорослими публічними особами, зображення яких спрямовано на політичну або комерційну підтримку чи порушує будь-яку іншу політику;
  • матеріали, які були відредаговані, змінені чи спотворені (наприклад, відео й аудіо) таким чином, щоб ввести людину в оману щодо реальних подій.

Дозволяється:

  • використовувати синтезовані медіафайли, які зображають публічних осіб у певних контекстах, зокрема в освітньому й художньому контенті, наприклад відео, в якому знаменитість танцює популярний TikTok-тренд, чи зображення історичної постаті під час уроку історії.

Фальшива залученість

Автентична залученість — важлива частина цілісності нашої платформи, яка визначає методи рекомендацій контенту, що може зацікавити наших користувачів. Ми не дозволяємо торгівлю послугами, які намагаються штучно підвищити залученість або ввести в оману систему рекомендацій TikTok. Якщо нам стане відомо про акаунти або контент зі штучно завищеними показниками, ми видалимо несправжніх підписників чи накручені вподобайки.

Контент не підходить для відображення у стрічці «Рекомендації», якщо він має на меті обдурити інших користувачів чи маніпулювати ними з метою збільшення кількості підписників, вподобайок або переглядів.

НЕ дозволяється:

  • сприяти торгівлі послугами, які штучно підвищують залученість, як-от продаж підписників або вподобайок;
  • надавати інструкції щодо того, як штучно збільшити залученість на платформі TikTok.

Не відповідають вимогам стрічки «Рекомендації»:

  • контент, який вводить в оману інших користувачів або маніпулює ними, щоб підвищити показники залученості, зокрема обіцянки поставити «взаємну вподобайку» чи інші фальшиві стимули взаємодіяти з контентом.

Неоригінальний контент і QR-коди

Ми радо вітаємо вашу творчість на платформі TikTok, тому заохочуємо публікувати власні роботи. Ми не дозволяємо публікувати контент, який порушує права інтелектуальної власності. Якщо нам стане відомо про контент, що порушує наші правила, то ми видалимо його. Дізнайтеся докладніше про нашу політику щодо інтелектуальної власності (ІВ).

Контент не підходить для відображення на стрічці «Рекомендації», якщо він містить неоригінальний або скопійований контент, у якому немає жодних нових чи креативних змін, або QR-коди.

Якщо ви вважаєте, що зіткнулися з порушенням прав інтелектуальної власності, ви можете подати скаргу про порушення авторських прав або скаргу про порушення прав торговельної марки.

Інтелектуальна власність означає право власності на те, що ви створили, зокрема авторські права й торговельні марки.

Авторські права — це законні права, пов’язані з оригінальними авторськими творами, зокрема музикою та відео. Авторські права захищають оригінальне вираження ідеї (наприклад, певний спосіб створення чи відтворення відео або музики), але не захищають основні ідеї чи факти.

Торговельні марки — це слова, символи, гасла, малюнки або поєднання вищезазначеного, які ідентифікують товари чи послуги й відрізняють їх від інших товарів або послуг.

НЕ дозволяється:

  • контент, який порушує права автора, торговельної марки чи інші права інтелектуальної власності.

Не відповідають вимогам стрічки «Рекомендації»:

  • скопійований або неоригінальний контент, імпортований або завантажений без будь-яких нових або творчих змін, наприклад контент із видимими водяними знаками інших осіб або накладеними логотипами;
  • контент низької якості, наприклад надто короткі ролики й відео виключно у форматі GIF;
  • QR-коди (за винятком випадків, коли немає ризику заподіяння шкоди, наприклад у контексті електронної комерції).

Спам і оманлива поведінка акаунтів

Для створення довіри в онлайн-спільноті важливо, щоб поведінка й ідентичність акаунтів були справжніми та правдивими. Ми не допускаємо поведінку акаунтів, які можуть спамити або вводити в оману нашу спільноту. Це включає проведення таємних операцій впливу на користувачів і використання акаунтів, з яких надсилається спам чи які видають себе за іншу особу. Ми дозволяємо створювати пародійні/фанатські акаунти, якщо про це вказано в імені акаунта (зверніть увагу, що його формат відрізняється від «@ім’якористувача»).

Ви можете створити кілька акаунтів у TikTok, щоб вести різні канали для справжнього творчого самовираження, але не з метою омани користувачів. Ми не дозволяємо використовувати кілька акаунтів для навмисного обходу наших правил або їх впровадження. Якщо будь-який із ваших акаунтів був заблокований або отримав обмеження певних функцій, не створюйте й не використовуйте інший акаунт, щоб обійти блокування чи обмеження.

Якщо ми визначимо, що хтось виконував вищезазначені оманливі дії з акаунтом, ми заблокуємо акаунт і можемо заблокувати будь-які інші створені акаунти.

НЕ дозволяється:

  • спам, зокрема:
    • акаунти, якими користуються: 1) масово; 2) за допомогою несанкціонованої автоматизації; або 3) з метою розповсюдження великих обсягів комерційного контенту;
    • керування мережами акаунтів, які презентують ту ж саму організацію або публікують однаковий контент, щоб певним чином спрямувати інших користувачів (на платформі чи поза нею), наприклад на інші акаунти, вебсайти й до інших компаній;
  • видавати себе за іншу особу, зокрема:
    • акаунти, що видають себе за іншу реальну фізичну або юридичну особу, використовують їхні імена, біографічні дані, контент або зображення без пояснення цього;
    • видавати себе за особу чи організацію, яких не існує (вигадана особа), з очевидними намірами ввести інших користувачів платформи в оману;
  • таємні операції впливу, зокрема:
    • спроби вплинути на громадську думку шляхом введення в оману систем нашої платформи або учасників спільноти щодо особистості, походження, місця діяльності, популярності чи призначення акаунта;
  • спроби обходу, зокрема:
    • спроби уникнути блокування акаунта шляхом поширення контенту з порушеннями на кількох акаунтах;
    • використання альтернативного акаунта (нового чи наявного) для продовження забороненої активності, яка раніше призвела до блокування іншого акаунта;
    • створення нового акаунта після того, як ваш попередній акаунт заблокували за суворе порушення.

Наступна стаття

Регульовані законом товари й комерційна діяльність

Читати далі