Skip to main content
TikTok LogoTikTok Logo
Omówienie

Zasady Społeczności

Omówienie

Ostatnia aktualizacja: marzec 2023 r.

Naszą misją jest inspirowanie kreatywności użytkowników i przynoszenie im radości. Staramy się pobudzić wyobraźnię poprzez umożliwienie wyrażania siebie w twórczy sposób. Ponadto stanowimy źródło rozrywki i edukacji niemal w każdym miejscu. Na TikToka zapraszamy ludzi z całego świata i zachęcamy do odkrywania różnorodnych pomysłów, twórców i produktów oraz nawiązywania znajomości z innymi członkami naszej społeczności.

Aby nasza platforma była bezpieczna, godna zaufania i zapewniała wspaniałe wrażenia, wprowadziliśmy Zasady Społeczności, które określają zasady i standardy korzystania z TikToka. Wytyczne te odnoszą się do wszystkich użytkowników i do każdego rodzaju treści na naszej platformie. Opracowaliśmy je w oparciu o prawo międzynarodowe, najlepsze praktyki branżowe oraz informacje zwrotne od członków naszej społeczności, ekspertów ds. bezpieczeństwa, ekspertów ds. zdrowia publicznego oraz naszych regionalnych komitetów doradczych. Regularnie je modyfikujemy, aby reagować na pojawiające się zagrożenia i potencjalne szkody, które mogą wynikać z nowych typów zachowań.

Moderujemy treści w oparciu o cztery filary:

  1. Usuwanie treści naruszających zasady z platformy.
  2. Ograniczenia wiekowe dla treści dla dorosłych, aby mogły je oglądać tylko osoby dorosłe (powyżej 18 roku życia).
  3. Utrzymanie standardów adekwatności sekcji „Dla Ciebie”, aby wszelkie treści promowane przez nasz system rekomendacji były naprawdę odpowiednie dla szerokiego grona odbiorców.
  4. Wzbogacanie naszej społeczności dzięki informacjom, narzędziom i zasobom.

Podzieliliśmy nasze wytyczne na jednostki tematyczne, a każda zasada jest wyróżniona pogrubieniem. W każdej z sekcji możesz kliknąć „Więcej informacji”, aby wyświetlić definicje, konkretne przykłady lub odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące tego, co jest dozwolone. Pamiętaj jednak, że przykłady nie obejmują wszystkich możliwych sytuacji (z góry ostrzegamy, aby zaoszczędzić Ci wielokrotnego czytania wyrażenia „w tym m.in.”).

Jeśli zdarzy Ci się mieć wątpliwości, co udostępnić, pamiętaj o podstawowej kwestii: kieruj się uprzejmością i traktuj innych tak, jak chcesz, aby oni traktowali Ciebie. Dziękujemy za współpracę z nami w celu utrzymania przyjaznej przestrzeni dla wszystkich użytkowników!

Aby nasza społeczność była zarówno bezpieczna, jak i tętniąca życiem, musimy znaleźć równowagę między umożliwieniem swobodnego wyrażania siebie a zapewnieniem ochrony przed szkodą. Stosujemy różne środki bezpieczeństwa. Ustalamy zasady i standardy, które następnie egzekwujemy, a także tworzymy normy i zasoby dla platformy, które dają członkom społeczności więcej środków i możliwości wyboru.

  1. Usuwanie treści naruszających zasady. Każdykto dołącza do TikToka może swobodnie dzielić się treściami na naszej platformie. Obowiązują jednak zasady dotyczące szkodliwych treści, których nie dopuszczamy. Staramy się usuwać wszelkie treści, zarówno publiczne, jak i prywatne, które naruszają nasze zasady. Chociaż ciężko pracujemy nad tym, aby egzekwować nasze zasady, nie możemy zagwarantować, że wszystkie treści udostępniane na TikToku są zgodne z Regulaminem lub Zasadami Społeczności obowiązującymi na naszej platformie. Zablokujemy konto użytkownika, jeśli dopuści się poważnego lub wielokrotnego naruszenia regulaminu. Informacje na temat egzekwowania zasad na poziomie konta można znaleźć tutaj.
  2. Ograniczenia wiekowe dla treści dla dorosłych. Treści udostępniane na TikToku mają ogromny zasięg, co przyczynia się do zapewnienia bogatej różnorodności potencjalnych doświadczeń. Jednak nie wszystko może być odpowiednie dla młodszych odbiorców. Ograniczamy dostęp do treści, które są wyraźnie przeznaczone dla osób dorosłych, aby tylko osoby powyżej 18 roku życia mogły je oglądać. Podsumowanie treści z ograniczeniami wiekowymi można znaleźć tutaj.
  3. Utrzymanie standardów adekwatności sekcji „Dla Ciebie”. Sekcja „Dla Ciebie” daje widzom możliwość odkrywania nowych treści i umożliwia twórcom dotarcie do nowych odbiorców. Jednak promowania przez nasz system rekomendacji nie można zagwarantować. Treści, które nie są odpowiednie dla szerokiego grona odbiorców, nie będą kwalifikować się do wyświetlenia w sekcji „Dla Ciebie”. Podsumowanie tych standardów można znaleźć tutaj.
  4. Wzbogacanie naszej społeczności. Chcemy mieć pewność, że masz odpowiednie informacje ułatwiające korzystanie z TikToka. Do niektórych treści dodajemy etykiety, okienka z zapytaniem o zgodę na kontynuowanie, ostrzeżenia z kontekstem lub powiadomienia. Nasze narzędzia bezpieczeństwa pomagają odfiltrować treści z określonymi hashtagami lub komentarzami, których nie chcesz widzieć. Oferujemy również kontrolę konta i funkcje aplikacji z zabezpieczeniami.

Następny artykuł

Zasady Społeczności

Czytaj dalej