Skip to main content
TikTok LogoTikTok Logo
Bendruomenės principai

Bendruomenės principai

Paskutinį kartą atnaujinta 2023 m. kovo mėn.

„TikTok“ taiko aštuonis pagrindinius bendruomenės principus, kurie padeda mums laikytis įsipareigojimo dėl žmogaus teisių. Mūsų principų esmė – suderinti saviraišką ir žalos prevenciją, puoselėti žmogaus orumą ir užtikrinti, kad mūsų veiksmai būtų sąžiningi. Jie apibrėžia mūsų kasdienį darbą, jais vadovaujamės priimdami sudėtingus jų laikymosi užtikrinimo sprendimus.

Pusiausvyra

  • Užkirsti kelią žalai
  • Įgalinti saviraiškos laisvę

Orumas

  • Skatinti mandagumą
  • Gerbti vietinį kontekstą
  • Skatinti įtrauktį
  • Saugoti asmens privatumą

Sąžiningumas

  • Užtikrinti skaidrumą ir nuoseklumą
  • Būti sąžiningiems ir teisingiems

Mūsų turinio moderavimo principai ir praktika grindžiami JT verslo ir žmogaus teisių pagrindiniais principais ir „Santa Clara“ principais. Taip pat stengiamės laikytis tarptautinių teisinių sistemų, pavyzdžiui, Tarptautinės žmogaus teisių chartijos ir Vaiko teisių konvencijos. Pripažįstame, kad kartais šie principai gali prieštarauti vienas kitam, todėl kompromisus darome atsargiai.

  1. Užkirsti kelią žalai. Didžiausią dėmesį skiriame bendruomenės saugumui užtikrinti, įtraukties skatinimui ir garantuoti, kad „TikTok“ būtų džiaugsmo teikianti vieta. Atsižvelgiame į daugybę būdų, kaip turinys ar elgesys gali pakenkti asmenims ar mūsų įvairialypei bendruomenei. Tai apima fizinę, psichologinę, finansinę žalą bei žalą privatumui ir visuomenei. Kad išlaikytume pusiausvyrą su saviraiškos laisve, turinį ribojame tik tada, kai tai būtina, ir taip, kad darytume kuo mažesnį poveikį kalbai.
  2. Įgalinti saviraiškos laisvę. Kūrybiškumas, išlaisvintas per saviraišką, yra tai, kas įgalina mūsų gyvą bendruomenę. Gerbiame šią žmogaus teisę suteikdami galimybę laisvai dalytis informacija savo platformoje ir aktyviai šalindami priekabiaujantį turintį, kuris gali trukdyti kūrėjo kalbai. Tačiau saviraiškos laisvė nėra absoliuti teisė, ji visada vertinama proporcingai galimai žalai. Ji taip pat neapima teisės, kad jūsų turinys būtų skelbiamas „For You“ kanale.
  3. Skatinti mandagumą. Mandagumas skatina pagarbą vieni kitiems ir padeda bendruomenėms klestėti. Tai, kaip bendraujame vieni su kitais internete, kartais gali kelti pavojų pozityviam bendravimui su kitais žmonėmis, todėl būti mandagiam „TikTok“ yra labai svarbu, kad būtų įgyvendinta mūsų misija. Tai reiškia, kad turime pripažinti kitų prigimtinį orumą ir elgtis taip, lyg bendrautume akis į akį. Siekdami užtikrinti saviraiškos laisvę, suteikiame daugiau laisvės visuomenės veikėjų socialinei kritikai.
  4. Gerbti vietinį kontekstą. „TikTok“ į vieną bendrą skaitmeninę erdvę suburia daugiau nei milijardą žmonių iš daugiau nei 150 šalių. Dirbame su regionų ekspertais ir vietos bendruomenėmis, kad užtikrintume, jog mūsų pasaulinis požiūris atitiktų vietos kultūrines normas. Pritaikome savo gaires prie regionų, nenorėdami primesti savo regiono taisyklių kitiems, ir kartu laikomės pripažintų tarptautinių žmogaus teisių.
  5. Skatinti įtrauktį. Norime, kad žmonės iš viso pasaulio jaustųsi laukiami mūsų platformoje. Vertiname ir puoselėjame skirtingas kultūras, tapatybes, išvaizdą, požiūrius, pomėgius ir patirtis. Žinome, kad kai kurios bendruomenės istoriškai turėjo mažiau įsitraukimo galimybių, todėl esame įsipareigoję užtikrinti žmogaus teisę į vienodą apsaugą, teisingumą ir mažinti žalą, kuri neproporcingai veikia atskirtąsias ar nepakankamai atstovaujamas grupes.
  6. Saugoti asmens privatumą. Teisė į privatumą suteikia žmonėms autonomijos, komforto ir saugumo jausmą. Esame įsipareigoję saugoti ir gerbti savo bendruomenės privatumą. Siekiame užtikrinti, kad turinys, skelbiamas platformoje, neatskleistų kitų žmonių asmeninės informacijos ir nepažeistų jų asmeninio privatumo.
  7. Užtikrinti skaidrumą ir nuoseklumą. Mūsų bendruomenės nariai turi teisę žinoti, kokios yra mūsų taisyklės ir kaip jas taikome. Siekiame aiškiai informuoti apie savo politiką ir praktiką, nuosekliai ir teisingai ją taikyti ir dalytis vykdymo užtikrinimo pastangomis savo Skaidrumo centre. Visose gairėse aiškiai nurodysime, kada turime teikti pirmenybę kitam principui, pavyzdžiui, vietos kontekstui ar įtraukčiai, o ne nuoseklumui.
  8. Būti sąžiningiems ir teisingiems. Kiekvieną dieną moderuoti milijonus turinio vienetų yra sudėtinga užduotis, todėl labai svarbu sukurti patikimą procesą. Esame įsipareigoję būti nešališki ir sprendimus pagrįsti įrodymais, siekti teisingų rezultatų, pranešti apie vykdymo veiksmus ir suteikti galimybę apskųsti turinio pašalinimą, LIVE sustabdymą ir paskyros užblokavimą.

Kitas straipsnis

Jūsų sauga ir gerovė

Skaityti toliau