TikTok LogoTikTok Logo
Tinkamumo standartai kanalui „For You“ (FYF)

Tinkamumo standartai kanalui „For You“ (FYF)

Išleista 2024 m. balandžio 17 d.

Įsigalioja 2024 m. gegužės 17 d.

Kanalas „For You“ (FYF) – tai unikali „TikTok“ funkcija, kuri naudoja asmeninių rekomendacijų sistemą, kad galėtumėte atrasti įvairų turinį, kūrėjus ir temas. Nustatydama, kas bus rekomenduojama, sistema atsižvelgia į tam tikrus veiksnius, įskaitant patiktukus, bendrinimus, komentarus, paieškas, turinio įvairovę ir populiarius vaizdo įrašus. Sužinokite daugiau apie rekomendacijų sistemą bei įrankius, kurie padės tinkinti rekomendacijas.

Tam tikro tipo turinys gali būti geras, jei matomas retkarčiais, tačiau gali kilti problemų, jei peržiūrimas didele apimtimi vienu metu. Tai apima turinį, pavyzdžiui, susijusį su dietomis, ekstremalia kūno rengyba, seksualiniu įtaigumu, liūdesiu (pvz., pareiškimai apie beviltiškumą ar dalijimasis liūdnomis citatomis) ir pernelyg apibendrinta psichinės sveikatos informacija (pvz., viktorina, kurioje teigiama, kad kažkas diagnozuojama). Tokio tipo turinys gali būti tinkamas FYF, tačiau nutrauksime pakartotinį turinio peržiūrėjimą, kad jis nebūtų žiūrimas per dažnai. Sužinokite daugiau apie mūsų požiūrį į rekomendacijų apsaugą ir įvairinimą.

Laikomės turinio tinkamumo FYF standartų, pagal kuriuos pirmenybė teikiama saugumui, yra atsižvelgiama į mūsų bendruomenės įvairovę ir kultūrinius papročius. Nors FYF spontaniškumas suteikia „TikTok“ unikalumo, ši platforma skirta įvairioms auditorijoms – nuo paauglių iki senelių. Tam tikrą turinį, kuris gali netikti plačiajai auditorijai, padarome netinkamu FYF ir gali būti sunkiau jį rasti paieškoje.

Žinome, kad FYF suteikia galimybę pasiekti platesnę auditoriją, tačiau turinys ne visada gali būti tinkamas nepilnamečiams. Jaunesnių nei 16 metų asmenų sukurtą turinį laikome netinkamu kanalui „For You“ (FYF).

FYF netinkamą turinį vis tiek galima rasti kitais būdais, pavyzdžiui, naudojant paieškos įrankius arba stebint atitinkamą paskyrą. Jei vaizdo įrašas nesulaukia daug peržiūrų, tai gali būti susiję su nepakankamu bendruomenės įsitraukimu, o ne su tuo, kad jis netinkamas FYF. Kūrėjai gali naudoti TikTok analizės įrankį savo vaizdo įrašų našumui stebėti.

Visose mūsų gairėse matysite tinkamumo FYF standartus. Čia pateikiamas konsoliduotas „trumpas vadovas“ apie turinį, kuris neatitinka FYF reikalavimų.

NETINKAMA RODYTI KANALE „FOR YOU“ (FYF)

Nepilnamečių sauga ir gerovė

  • Bet koks turinys, sukurtas jaunesnio nei 16 metų paskyros savininko.

Neapykantos kupina kalba ir elgesys

  • Tam tikras turinys, kuriame naudojami stereotipai, insinuacijos ar netiesioginiai teiginiai, galintys netiesiogiai pažeminti saugomas grupes

Valgymo sutrikimai ir iškreiptas kūno įvaizdis

  • Rodyti, apibūdinti, skatinti, siūlyti ar prašyti instruktuoti dėl galimai žalingo svorio valdymo būdo, įskaitant:
    • griežtos mažo kaloringumo dietos, pvz., ilgalaikis protarpinis badavimas
    • vaistų ar papildų vartojimas siekiant numesti svorio ar priaugti raumenų, pvz., anabolinių steroidų vartojimas
    • mankštos, skirtos greitai numesti didelę dalį svorio, pvz., kardiotreniruotės, kuriomis žadama padėti sulieknėti per savaitę
  • svorio metimo ar raumenų masės didinimo produktų reklamavimas, pvz., dalijimasis nuotraukomis prieš ir po pokyčių
  • Propaguoti tam tikrus kūno tipus kaip idealius ar tobulus, kai jie siejami su potencialiai žalingu elgesiu, susijusiu su svorio reguliavimu
  • Turinio apie plastinę chirurgiją rodymas ar skatinimas, nepateikiant įspėjimų apie riziką, įskaitant nuotraukas prieš ir po operacijos, chirurginių procedūrų vaizdo įrašus ir pranešimus, kuriuose aptariamos savanoriškos kosmetinės procedūros.

Pavojinga veikla ir iššūkiai

  • Pavojingos veiklos, susijusios su akivaizdžia ar būdinga vidutine fizine žala, kuri, tikėtina, lems vidutinį kūno sužalojimą, rodymas arba skatinimas.

Apsinuoginimas ir kūno demonstravimas

  • Rodyti pusiau nuogų suaugusiųjų kūnus, pavyzdžiui, prisidengusių tik spenelius arba dėvinčių apatinius drabužius, kurie nedengia didžiosios sėdmenų dalies
  • Rodyti jaunuolius su drabužiais su didelėmis iškirptėmis arba tam tikrų intymių kūno dalių (lytinių organų ir spenelių) apnuogintais kontūrais.
  • Rodyti kūdikius ir mažamečius vaikus (iki 4 metų amžiaus) su numanomu nuogumu arba su iš dalies apnuogintais sėdmenimis

Seksualiai įtaigus turinys

  • Rodomi suaugusieji, kurie intymiai bučiuojasi, seksualiai kadruojami ar seksualiai elgiasi
  • Sekso prekių rodymas

Šokiruojantis ir sukrečiantis turinys

  • Rodyti:
    • Žmonių ar gyvūnų kraujas.
    • Ekstremalias fizines kovas
    • Nemaloni ar potencialiai nerimą kelianti filmuota viešąjį interesą atitinkančių įvykių medžiaga, pavyzdžiui, susirėmimai su teisėsaugos institucijomis, sprogimų ar stichinės nelaimės padariniai.
    • Vaidybinį grafinį smurtą
    • Potencialiai nerimą kelianti medžiaga, kuri gali sukelti nerimastingumą ar baimę, pavyzdžiui, nesunkių sužalojimų ir nelaimingų atsitikimų, negyvų gyvūnų, išgąsčio efektų ar makiažo, vaizduojančio kraują, rodymas.
    • Šiek tiek nemalonūs vaizdai, kurie gali sukelti pasibjaurėjimą, pavyzdžiui, žmonių ir gyvūnų kūno funkcijos ir skysčiai (pvz., šlapinimasis ar vėmimas), organų ir tam tikrų gyvūnų (pvz., vabzdžių ar žiurkių) vaizdai stambiu planu.

Dezinformacija

  • Sąmokslo teorijos, kuriose teigiama, kad tam tikrus įvykius ar situacijas vykdo slaptos ar galingos grupės, pvz., „vyriausybė“ ar „slapta bendruomenė“.
  • Vidutinės žalos sveikatai kelianti dezinformacija, pavyzdžiui, nepatvirtinta rekomendacija, kaip gydyti nedidelę ligą
  • Perkurta žiniasklaida, pavyzdžiui, rodoma muzikos koncerto minia ir teigiama, kad tai yra politinis protestas
  • Klaidingas autoritetingų šaltinių pateikimas, pavyzdžiui, selektyvus tam tikrų mokslinių duomenų nurodymas, siekiant pagrįsti išvadą, kuri prieštarauja tyrimo rezultatams
  • Nepatikrinti teiginiai, susiję su nepaprastąja padėtimi ar vykstančiu įvykiu
  • Potencialiai didelę žalą galinti sukelti dezinformacija, kol tikrinami faktai.

Pilietinis ir rinkimų sąžiningumas

  • Nepatikrinti teiginiai apie rinkimus, pavyzdžiui, išankstinis tvirtinimas, kad visi balsavimo biuleteniai buvo suskaičiuoti arba apskaičiuoti.
  • Teiginiai, kuriais reikšmingai iškraipoma autoritetinga pilietinė informacija, pavyzdžiui, melagingas tvirtinimas apie parlamento įstatymo projekto tekstą

Netikras įsitraukimas

  • Turinys, kuriuo apgaudinėjami arba manipuliuojami kiti asmenys, siekiant padidinti dovanų ar įsitraukimo rodiklius, pavyzdžiui, pažadai „patiktukas už patiktuką“ ar kitos netikros paskatos už įsitraukimą į turinį.

Neoriginalus turinys

  • Atgamintas arba neoriginalus turinys, importuotas arba įkeltas be jokių naujų ar kūrybiškų pakeitimų, pavyzdžiui, turinys su matomu kito kūrėjo vandens ženklu arba logotipu.
  • Prastos kokybės turinys, pavyzdžiui, itin trumpi vaizdo įrašai ar tik GIF vaizdai.

Lošimai

  • Azartinių lošimų ar į azartinius lošimus panašios veiklos demonstravimas ar propagavimas, pvz., filmuojant ką nors lošiantį arba darant bet kokius bendrus teigiamus pareiškimus apie azartinius lošimus

Alkoholis, tabakas ir narkotinės medžiagos

  • Narkotikų ar kitų reguliuojamų medžiagų aptarimas (jei šios medžiagos nevartojamos ar nerodomos).
  • Tabako produktų reklamavimas
  • Rodymas, kad suaugusieji vartoja per daug alkoholio.

Komercinis atskleidimas ir mokama reklama

  • Rinkodaros turinys, neatskleistas naudojant turinio atskleidimo nuostatą.

„TikTok LIVE“

  • LIVE turinys, kurio pagrindinis tikslas yra nukreipti žmones už platformos ribų.
  • LIVE turinys, kuris yra netinkamas FYF, įskaitant turinį, kuriuo dalijasi svečias per kelių svečių LIVE turinį.

Daugiau informacijos

Saugomos grupės reiškia asmenis ar bendruomenes, turinčias saugomų atributų.

Potencialiai žalingas svorio metimas reiškia dietas, medicininių preparatų vartojimą ar fizinius pratimus, taikomus greitam ar drastiškam svorio metimui ar raumenų priaugimui, kurie gali kelti ilgalaikį pavojų sveikatai ar savijautai.

Vidutinei fizinei žalai paprastai nereikia profesionalaus medicininio gydymo ir ji nekelia neįgalumo ar deformacijos rizikos. Tai apima negilius įpjovimus, kurių metu patiriamas minimalus kraujavimas, ir nedidelį kūno sumušimą.

Intymios kūno dalys – tai lytiniai organai, sėdmenys ir krūtys (įskaitant spenelius ir areolę).

Pusnuogis reiškia, kad dažniausiai būnama be drabužių ir beveik nuogam (bet ne visiškai), pavyzdžiui, numanomas nuogumas arba dėvimi drabužiai, kurie minimaliai dengia intymias kūno dalis.

Intymus bučiavimasis – bučiavimasis, kuris gali rodyti seksualinį susijaudinimą arba seksualinio bendravimo pradžią.

Seksualizuotas kadravimas – turinys, kuriame sąmoningai pabrėžiamos apsirengusios intymios kūno dalys, naudojant tokius metodus, kaip filmavimas, montavimas ar kūno pozicionavimas priešais kamerą.

Seksualizuotas elgesys – elgesys, kuriuo siekiama seksualiai sujaudinti, įskaitant pasirodymus ar pasikartojančius kūno judesius, pabrėžiančius intymias kūno dalis, ir seksualinių veiksmų imitavimą.

Sekso prekė – daiktas ar prietaisas, skirtas naudoti seksualiniam malonumui, pavyzdžiui, sekso žaislas.

Dezinformacija reiškia klaidingą ar melagingą turinį.

Vidutinės žalos dezinformacija apie sveikatą – tai melagingas ar klaidinantis turinys, susijęs su traumų, būklių ar ligų, kurios nekelia tiesioginio pavojaus gyvybei, gydymu ar prevencija.

Sąmokslo teorijos reiškia įsitikinimus apie nepaaiškinamus įvykius arba apima visuotinai priimtinų įvykių paaiškinimų atmetimą, įskaitant prielaidą, kad juos įvykdė slapti ar įtakingiasmenys ar grupės.

Perkurta žiniasklaida reiškia neredaguotą žiniasklaidos turinį, kuris pateikiamas be konteksto ir gali suklaidinti asmenį dėl visuomenei svarbios temos.

Klaidingai pateikti autoritetingi šaltiniai – tai turinys, kuriame pateikiamos klaidinančios sąsajos ar išvados, susijusios su pripažinta ir patikima autoritetinga informacija, pavyzdžiui, mokslinių tyrimų institucijų ataskaitomis.

Lošimas – tai pinigų (įskaitant skaitmenines valiutas, pvz., bitkoinus) arba ko nors, kas turi piniginę vertę, statymas dėl įvykio, kurio baigtis neaiški, siekiant gauti finansinės naudos.

Į azartinius lošimus panaši veikla – tai veikla, kuri nesiekia azartinių lošimų lygio, tačiau yra panaši savo elgesiu ir kelia panašią riziką, pavyzdžiui, socialiniai kazino ir su azartiniais lošimais susijusi programinė įranga.

Tabako gaminiai apima elektronines cigaretes, bedūmius arba degiuosius tabako gaminius, gaminius iš sintetinio nikotino ir kitas elektronines nikotino tiekimo sistemas.

Reguliuojamos medžiagos apima receptinius vaistus, nereceptinius vaistus, suslėgtojo oro balionėlius ir nitritą.