TikTok LogoTikTok Logo
Integritāte un autentiskums

Integritāte un autentiskums

Izlaists 2024. gada 17. aprīlī

Stājas spēkā 2024. gada 17. maijā

Mēs vēlamies, lai jūs justos pārliecināts, ka varat piekļūt uzticamai informācijai, atklāt oriģinālu saturu un sazināties ar autentificētiem cilvēkiem. Tas ir pamats, lai veidotu uzticamu un atbildīgu kopienu gan platformā, gan ārpus tās.

Dezinformācija

Globālā kopienā ir dabiski, ja cilvēku viedokļi atšķiras, bet mēs vēlamies, lai informācija būtu faktos balstīta un atbilstu realitātei. Mēs neatļaujam dezinformāciju, kas neatkarīgi no nolūka var izraisīt nozīmīgu kaitējumu personām vai sabiedrībai. Mēs paļaujamies uz neatkarīgiem faktu pārbaudes partneriem, sabiedrības veselības iestāžu norādījumiem un mūsu iepriekš faktu pārbaudīto apgalvojumu datu bāzi, lai palīdzētu novērtēt satura precizitāti.

Saturs nav piemērots FYF plūsmai, ja tajā ir dezinformācija, kas var nodarīt vidēju kaitējumu, piemēram, noteikts saturs par veselību, sazvērestības teorijas, pārpublicēti plašsaziņas līdzekļi vai maldinoši atspoguļoti autoritatīvi avoti. Piesardzības labad FYF plūsmā nav iekļaujama arī nepārbaudīta informācija par ārkārtas situācijām un saturs, ko uz laiku izvērtē faktu pārbaudītāji.

Lai palīdzētu jums pārvaldīt savu pieredzi TikTok platformā, mēs varampievienot brīdinājuma uzlīmes saturam, kuru ir izvērtējuši mūsu partneri, faktu pārbaudītāji, un kura pareizību nevar pārbaudīt. Mēs varam arī nosūtīt uzvednes pārskatīt šāda satura koplietošanu.

Plašāka informācija

Dezinformācija ir nepareizs vai maldinošs saturs.

Būtisks kaitējums ir smags fizisks kaitējums (arī dzīvībai bīstami ievainojumi vai nāve), psiholoģisks kaitējums (arī traumas), liela mēroga materiālie zaudējumi un kaitējums sabiedrībai (arī svarīgu sociālo procesu graušana vai iestāžu ietekmes mazināšana).

Vidēji kaitīga dezinformācija par veselību ir nepatiess vai maldinošs saturs par tādu traumu, stāvokļu vai slimību ārstēšanu vai profilaksi, kuri nav akūti vai dzīvībai bīstami.

Sazvērestības teorijas ir uzskati par neizskaidrotiem notikumiem vai notikumu vispārpieņemto skaidrojumu noraidīšana, tostarp un norādot, ka tos veikušas slepenas vai ietekmīgas grupas vai indivīdi.

Pārpublicēta multivide ir nerediģēts multivides saturs, kas ir izrauts no konteksta un var maldināt lietotājus par sabiedrībai svarīgu tēmu.

Maldīgi autoritatīvi avoti ir saturs, kas izplata maldinošas kopsakarības vai aplamus secinājumus par atzītu un uzticamu autoritatīvu informāciju, piemēram, pētniecības iestāžu ziņojumiem.

NAV ATĻAUTS

  • Dezinformācija, kas rada risku sabiedrības drošībai vai var izraisīt paniku par krīzi vai ārkārtas situāciju, tostarp nofilmēti iepriekš notikuši uzbrukumi, kas tiek rādīti kā pašlaik notiekoši, vai nepareizi paziņojumi par to, ka konkrētā atrašanās vietā vairs nav pieejamas pamatpreces (piemēram, pārtika vai ūdens)
  • Ar veselību saistīta dezinformācija, piemēram, maldinoši apgalvojumi par vakcīnām, neprecīzi medicīniski ieteikumi, kas attur cilvēkus saņemt atbilstošu medicīnisko aprūpi dzīvībai bīstamas slimības gadījumā, vai cita maldinoša informācija, kas var negatīvi ietekmēt personas dzīvi
  • Dezinformācija par klimata pārmaiņām, kas mazina ticību vispāratzītu zinātnisku vienošanos paustajam, piemēram, klimata pārmaiņu vai to veicinošo darbību noliegšana
  • Sazvērestības teorijas, kurās minēti atsevišķi cilvēki un kuras vērstas pret viņiem
  • Sazvērestības teorijas, kas ir vardarbīgas un naidpilnas, piemēram, aicinājumi uz vardarbīgu rīcību, saistība ar iepriekš veiktu vardarbību, rūpīgi dokumentētu vardarbīgu notikumu noliegšana un aizspriedumu radīšana pret kādu aizsargāto grupu

NEATBILST PERSONALIZĒTAJAI PLŪSMAI FYF

  • Nepamatotas sazvērestības teorijas un apgalvojumi, ka noteiktus notikumus vai situācijas rada slepenas vai ietekmīgas grupas, piemēram, “valdība” vai “slepena biedrība”
  • Vidēji kaitīga dezinformācija par veselību, piemēram, nepierādīts ieteikums par to, kā ārstēt vieglu slimību
  • Plašsaziņas līdzekļu pārpublicēšana, piemēram, parādot pūli mūzikas koncertā un vedinot domāt, ka tas ir politisks protests
  • Autoritatīvu avotu sagrozīšana, piemēram, selektīva atsauce uz noteiktiem zinātniskiem datiem, lai pamatotu secinājumu, kas ir pretrunā pētījuma rezultātiem
  • Nepārbaudīti apgalvojumi saistībā ar ārkārtas situāciju vai aktuālu notikumu
  • Dezinformācija, kas potenciāli varētu radīt lielu kaitējumu, kamēr tiek veikta faktu pārbaude

ATĻAUTS

  • Personīgā viedokļa paušana (ja vien tas neietver kaitējošu dezinformāciju)
  • Cilvēki, kuri dalās savos stāstos vai pieredzē par ārstniecību vai procedūrām, vai veselības aprūpes sistēmām (ja vien tajā nav kaitīgas dezinformācijas vai nav mudinājumu ignorēt profesionālus medicīniskus ieteikumus vai sabiedrības veselības iestāžu norādījumus)
  • Diskusijas par klimata pārmaiņām, piemēram, noteiktu politiku vai tehnoloģiju priekšrocības vai trūkumi, vai personiski uzskati attiecībā uz noteiktiem laikapstākļu notikumiem (ja vien tie nemazina ticību zinātnisku vienošanos paustajam)

Pilsonisko procesu un vēlēšanu integritāte

Vēlēšanas ir svarīgs notikums, un bieži vien par tām tiek kaismīgi diskutēts, un tās tiek skrupulozi analizētas. Mēs mēģinām nodrošināt šādu diskusiju iespējamību un vienlaikus arī vietu, kas apvieno, nevis šķeļ cilvēkus. Mēs neatļaujam apmaksātas politiskās kampaņas, politisko reklāmu un līdzekļu vākšanu, ko veic politiķi un politiskās partijas (sev vai citiem). Mūsu politisko reklāmu politika attiecas gan uz tradicionālajām apmaksātajām reklāmām, gan satura veidotājiem, kas saņem atlīdzību par atbalstu vai oponēšanu kandidātam.

Mēs vēlamies nodrošināt apzinātu sabiedriskās domas apmaiņu tā, lai tiktu veicināts produktīvs dialogs. Mēs neatļaujam dezinformāciju vai saturu par pilsoniskajiem un vēlēšanu procesiem, kas var izraisīt vēlētāju iejaukšanos, traucēt miermīlīgu varas nodošanu vai novest pie vardarbības, kas nav saistīta ar politisko programmu.

Saturs var netikt iekļauts FYF plūsmā, ja tajā ir dezinformācija, kas var traucēt vēlētājam pieņemt pamatotu lēmumu. Piesardzības labad FYF plūsmā nav iekļaujami arī nepārbaudīti apgalvojumi par vēlēšanām un saturs, ko uz laiku izvērtē faktu pārbaudītāji.

Lai palīdzētu jums pārvaldīt savu pieredzi TikTok platformā, mēs varampievienot brīdinājuma uzlīmes saturam, kuru ir izvērtējuši mūsu partneri, faktu pārbaudītāji, un kura pareizību nevar pārbaudīt. Uzziniet vairāk par mūsu darbu attiecībā uz vēlēšanu integritāti un valdības, politiķu un politisko partiju kontiem.

Plašāka informācija

Dezinformācija ir nepareizs vai maldinošs saturs.

NAV ATĻAUTS

  • Dezinformācija par vēlēšanām, ietverot:
    • kā, kad un kur balsot vai reģistrēties balsošanai;
    • prasības vēlētājiem, lai varētu piedalīties vēlēšanās, un prasības kandidātiem, lai kandidētu amatam;
    • likumus, procesus un procedūras, kas regulē vēlēšanu un citu pilsonisko procesu, piemēram, referendumu, tautas nobalsošanas ierosinājumu vai tautas skaitīšanas, organizēšanu un īstenošanu;
    • vēlēšanu galīgos rezultātus vai iznākumu
  • Informācijas reklamēšana un sniegšana par to, kā nelikumīgi piedalīties vēlēšanās un iejaukties vēlēšanu procesos, tostarp par vēlētāju, vēlēšanu iecirkņu darbinieku un vēlēšanu novērotāju iebiedēšanu
  • Aicinājumi izjaukt leģitīmu vēlēšanu iznākumu ārpus tiesību sistēmas, piemēram, ar apvērsumu

NEATBILST PERSONALIZĒTAJAI PLŪSMAI FYF

  • Nepārbaudīti apgalvojumi par vēlēšanām, piemēram, priekšlaicīgs apgalvojums, ka visas balsošanas zīmes ir saskaitītas vai sarēķinātas
  • Paziņojumi, kas būtiski sagroza autoritatīvu pilsonisko informāciju, piemēram, nepatiess apgalvojums par parlamentārā likumprojekta tekstu

Rediģēts multivides un mākslīgā intelekta radīts saturs (AIGC)

Mēs atbalstām radošumu, ko var piedāvāt jaunās mākslīgā intelekta (MI) un citas digitālās tehnoloģijas. Tomēr mākslīgais intelekts un citas digitālās rediģēšanas tehnoloģijas var apgrūtināt atšķirības noteikšanu starp faktiem un izdomājumiem, kas var maldināt cilvēkus vai kaitēt sabiedrībai. Mēs pieprasām atbilstoši marķēt AIGC saturu vai rediģētu multivides saturu, kuros redzamas reālistiskas ainas vai cilvēki. To iespējams paveikt ar AIGC etiķeti, vai pievienojot skaidru parakstu, ūdenszīmi vai savu uzlīmi.

Pat atbilstoši marķēts AIGC saturs vai rediģēts multivides saturs var būt kaitīgi. Mēs neļaujam izmantot saturu, kurā tiek popularizēti vai redzami viltus autoritatīvi avoti vai krīzes situācijas, kā arī nepatiesi parādītas publiskas personas noteiktos kontekstos. Neļaujam arī veikt iebiedēšanu, izteikt atbalstu vai lietotājiem gūt kāda izteiktu atbalstu.

Mūsu apņemšanās ir aizsargāt cilvēku privātumu. Mēs neļaujam izmantot saturu, kurā bez jauniešu vai pieaugušo privātpersonu piekrišanas ir redzama līdzība ar viņiem.

Plašāka informācija

Mākslīgā intelekta radīts saturs (AIGC) ir saturs, tostarp attēli, video vai audio, kas izveidots vai pārveidots, izmantojot mākslīgā intelekta (AI) tehnoloģiju vai mašīnmācīšanās procesus. Šajā saturā var būt ietverti reālu cilvēku attēli un var tikt rādītas ļoti reālistiskas ainas vai izmantots noteikts mākslas stils, piemēram, gleznas, karikatūras vai anime.

Būtiski rediģēts saturs ir saturs, kas parāda, ka cilvēki dara lietas, ko viņi nav darījuši, saka to, ko viņi nav teikuši, vai maina savu izskatu tā, ka viņus ir grūti atpazīt vai identificēt. Tas ietver noteiktu sejas filtru izmantošanu vai kādas personasanimāciju.

Maldinošs AIGC saturs vai rediģēts multivides saturs ir audio vai vizuāls saturs, kas ir rediģēts, tostarp samontējot dažādus klipus, lai mainītu kompozīciju, secību vai laiku ar nolūku mainīt satura nozīmi un maldināt skatītājus par patiesajiem notikumiem.

Reālistiskas ainas vai cilvēki ir saturs, kurā izmantoti attēli, video vai audio, kas varētu vedināt domāt, ka parādītā persona ir reāla vai attēlotais notikums ir noticis pa īstam, piemēram, aina, kas parādīta fotogrāfijas vai video stilā vai kvalitātē.

Līdzība ir skaidrs indivīda attēlojums. Tā ietver audio un vizuālu attēlojumu, un tajā var būt redzama personas seja, ķermenis vai tai raksturīgais izskats, žestikulācija vai manieres.

Sabiedrībā pazīstamas personas ir pieaugušie (vismaz 18 gadus veci), kam ir nozīmīga loma sabiedrībā, piemēram, valsts amatpersonas, politiķi, uzņēmumu vadītāji un slavenības. Personas, kas nav sasniegušas 18 gadu vecumu, netiek identificētas kā sabiedrībā pazīstamas personas.

Privātpersonas ir visi cilvēki, kas jaunāki par 18 gadiem, un pieaugušie (vismaz 18 gadus veci), kas nav sabiedrībā pazīstamas personas.

NEPIECIEŠAMA NORĀDĪŠANA (izmantojot AIGC etiķeti vai skaidru parakstu, ūdenszīmi vai uzlīmi)

  • Saturs, kas ir pilnībā radīts vai būtiski rediģēts ar mākslīgā intelekta palīdzību un ietver reālistiskas ainas vai cilvēkus
  • Par to nav atklāti jāpaziņo, ja šis saturs ir rediģēts tā, ka nemainās satura būtība, piemēram, mazliet retušēts, mainīti fona objekti vai izmantoti TikTok efekti vai filtri.

NAV ATĻAUTS

  • Reālistiski atainot personas, kas jaunākas par 18 gadiem
  • Līdzība ar pieaugušām privātpersonām, ja mēs uzzinām, ka tā ir izmantota bez viņu piekrišanas
  • Maldinošs AIGC saturs vai rediģēts multivides saturs, kas sniedz nepatiesu informāciju, kā aprakstīts tālāk.
    • Saturs, kas veidots tā, it kā to sākotnēji radījis autoritatīvs avots, piemēram, cienījama ziņu organizācija
    • Krīzes situācija, piemēram, konflikts vai dabas katastrofa
    • Attiecībā uz publisku personu:
      • tikt pazemotai vai aizskartai, vai radīt priekšstatu, ka tā iesaistās noziedzīgā vai antisociālā uzvedībā;
      • paust nostāju politiskā jautājumā, par komerciālu produktu vai sabiedrībai svarīgu jautājumu (piemēram, par vēlēšanām);
      • radīt priekšstatu, ka kāda persona vai grupa to politiski atbalsta vai nosoda.

ATĻAUTS

  • Attēlot līdzību ar mirušu personu noteiktos izglītības pasākumos, piemēram, rādot Pirmā pasaules kara veterānu muzeja ekspozīcijā
  • Attēlot līdzību ar publisku personu noteiktiem mākslinieciskiem vai humoristiskiem mērķiem, piemēram, lai izskatītos, ka kāda slavenība dejo populāru TikTok deju, vai rādītu parodiju par kādu politiķi

Viltus iesaiste

Autentiska iesaiste ir mūsu platformas integritātes svarīgākais aspekts, un tā norāda, kā mēs iesakām saturu, kas jums varētu šķist interesants. Mēs neatļaujam pārdot vai reklamēt pakalpojumus, ar kuriem tiek mēģināts mākslīgi palielināt iesaisti vai krāpties TikTok ieteikumu sistēmā. Uzzinot par kontiem vai saturu, kuru metrika ir negodīgi palielināta, mēs noņemam saistītos neīstos sekotājus vai atzīmes “Patīk”.

Ja ar saturu tiek mēģināts krāpt citus vai manipulēt, lai palielinātu dāvanu, sekotāju, atzīmes “Patīk”, skatījumu skaitu vai citu iesaistes metriku, tas nav piemērots personalizētajai plūsmai FYF.

Plašāka informācija

NAV ATĻAUTS

  • Tādu pakalpojumu pārdošanas vai reklāmas veicināšana, ar kuriem tiek palielināta iesaiste, piemēram, sekotāju vai atzīmju “Patīk” pārdošana
  • Norādījumu sniegšana par to, kā mākslīgi palielināt iesaisti TikTok platformā

NEATBILST PERSONALIZĒTAJAI PLŪSMAI FYF

  • Saturs, ar kuru tiek krāpti citi vai veiktas manipulācijas, lai palielinātu dāvanu skaitu vai iesaistes metriku, piemēram, atzīmju “Patīk” apmaiņas solījumi un krāpnieciska mudināšana iesaistīties saistībā ar saturu

Neoriģināls saturs

Tieši radošums platformu TikTok padara tik lielisku, tāpēc lietotājiem ir jāpublicē tikai pašiem savi darbi. Mēs neatļaujam saturu, ar kuru tiek pārkāptas kādas citas personas intelektuālā īpašuma tiesības. Uzzinot par saturu, ar kuru tiek izdarīts pārkāpums, mēs to noņemam. Uzziniet vairāk par mūsu intelektuālā īpašuma politikām.

Ja saturs ir reproducēts vai neoriģināls, bez jaunām vai radošām izmaiņām, tas nav piemērots personalizētajai plūsmai FYF.

Ja jums ir nācies sastapties ar intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu, varat iesniegt ziņojumu par autortiesību vai ziņojumu par prečzīmes tiesību pārkāpumu.

Plašāka informācija

Intelektuālais īpašums ir īpašumtiesības uz kaut ko tādu jūsu radītu, kas ietver autortiesības un prečzīmes.

Autortiesības ir juridiskas autora tiesības uz oriģināliem darbiem, tostarp mūziku un videoklipiem. Autortiesības aizsargā sākotnējo ideju (piemēram, konkrētu veidu, kā ir veidots vai radīts videoklips vai mūzika), bet neaizsargā tās pamatā esošās idejas un faktus.

Prečzīmes ir vārdi, simboli, saukļi, dizains vai to kombinācijas, kas norāda produkta vai pakalpojuma izcelsmi un atšķir tos no citiem produktiem vai pakalpojumiem.

NAV ATĻAUTS

  • Saturs, ar kuru tiek pārkāptas citas personas autortiesības, prečzīmes vai citas intelektuālā īpašuma tiesības

NEATBILST PERSONALIZĒTAJAI PLŪSMAI FYF

  • Reproducēts vai neoriģināls saturs, kas ir importēts vai augšupielādēts bez jauniem vai radošiem rediģējumiem, piemēram, saturs ar redzamu kāda cita ūdenszīmi vai pārlabotu logotipu
  • Nekvalitatīvs saturs, piemēram, ļoti īsi klipi vai videoklipi, kas veidoti tikai no GIF failiem

Surogātpasts un maldinošas darbības

Lai tiešsaistē izveidotu uzticamu kopienu, ir svarīgi, lai platformas kontu darbības un identitātes būtu autentiskas un patiesas. Mēs neatļaujam darbības ar kontiem, kas var maldināt mūsu kopienu, vai sūtīt tās dalībniekiem surogātpasta vēstules.Tostarp slēptas ietekmes operāciju veikšanu, manipulēšanu ar iesaistes signāliem, lai palielinātu konkrēta satura sasniedzamību, un surogātpasta sūtīšanu vai kontu pārvaldību ar mērķi uzdoties par citu personu. Ir atļauti parodēti/smieklīgi konti, ja vien tos var skaidri atpazīt pēc konta nosaukuma (ņemiet vērā, ka tas atšķiras no tā, kāds ir @lietotājvārds).

Platformā var izveidot vairākus kontus, lai radītu dažādus kanālus autentiskām radošām izpausmēm, taču ne krāpnieciskiem mērķiem. Mēs neatļaujam izmantot kontus, lai veiktu manipulācijas ar platformu.Tas ietver automatizācijas izmantošanu, lai reģistrētu vai pārvaldītu kontus lielapjomā, izplatītu liela apjoma komerciālu saturu, mākslīgi palielinātu iesaistīšanās signālus un apietu mūsu vadlīniju izpildi.

Ja kāds no jūsu kontiem tiek bloķēts vai tajā nav atļauts lietot kādu funkciju, jūs nedrīkstat izveidot jaunu kontu vai lietot citu esošu kontu, lai apietu bloķēšanu vai aizliegumu.

Ja mēs konstatējam, ka kāds lietotājs veic kādu no šīm krāpnieciskajām darbībām, mēs bloķējam kontu, kā arī varam bloķēt alternatīvus izmantotos kontus vai jaunos kontus, kas tiek izveidoti.

Plašāka informācija

Slēptās ietekmes operācijas (CIO) ir koordinētas, neautentiskas darbības, kurās kontu tīkli darbojas kopā, lai maldinātu cilvēkus vai mūsu sistēmas un mēģinātu stratēģiski ietekmēt sabiedrisko diskusiju. Tas var ietvert mēģinājumus ietekmēt vēlēšanu rezultātus, bruņota konflikta daļu ietekmēšanu vai sabiedrisku diskusiju veidošanu par sociālajiem jautājumiem. Uzziniet vairāk par slēptas ietekmes operācijām.

NEPIECIEŠAMA ATKLĀŠANA (konta nosaukumā)

  • Parodēti/smieklīgi konti ir skaidri jānorāda pēc konta nosaukuma (ņemiet vērā, ka tas atšķiras no tā, kāds ir @lietotājvārds)

NAV ATĻAUTS

  • Mēstules, tostarp tālāk minētās darbības.
    • Lielu kontu tīklu darbība, ko kontrolē viena fiziska vai juridiska persona vai automatizācija
    • Surogātpasta lielapjoma izplatīšana
    • Manipulēšana ar iesaistes signāliem, lai palielinātu noteikta satura sasniedzamību, vai sekotāju pirkšana un pārdošana, jo īpaši finansiālos nolūkos
  • Uzdošanās par citu personu, tostarp tālāk minētās darbības.
    • Konti, kas tiek attēloti kā cita reāla persona vai juridiska persona, neatklājot, ka tas ir fanu vai parodijas konts tā nosaukumā, piemēram, tiek izmantots personas vārds, biogrāfiska informācija, saturs vai attēls, to neatklājot
    • Uzdošanās par citu fizisku vai juridisku personu, kas nepastāv (izdomātas personas), ar atklātu nolūku maldināt citus platformas lietotājus
  • Slēpta ietekme, tostarp tālāk minētās darbības.
    • Neautentisku kontu reģistrēšana un vadīšana
    • Satura vai iesaistes darbību koordinēšana, lai mākslīgi veicinātu noteiktus stāstījumus vai tendences
    • Mēģinājumi manipulēt ar mūsu ieteikumu sistēmu, izmantojot metodes, kas apgrūtina kontu faktiskās atrašanās vietas noteikšanu
  • Apiešana, tostarp tālāk minētās darbības.
    • Mēģinājums nepieļaut konta bloķēšanu, piemēram, izplatot neatļauto saturu vairākos kontos
    • Alternatīvu kontu (jaunu vai esošu) izmantošana, lai:
      • turpinātu darbību, kuras rezultātā cita konta darbība iepriekš bija aizliegta vai ierobežota;
      • saglabātu piekļuvi TikTok pēc tam, kad konts ir aizliegts par nopietnu pārkāpumu;
      • apietu kontam noteiktos ierobežojumus, tostarp alternatīva konta izmantošana, lai piekļūtu funkcijām, kas ir ierobežotas citā kontā, piemēram, īslaicīga LIVE tiešraides apturēšana.
  • Izplatīt no uzlauztiem avotiem gūtus materiālus, ja:
    • ir būtisks kaitējuma risks; un
    • ir noteikts, ka materiāli ir konfidenciāli; un
    • materiālu iegūšana bija neatļauta; un
    • materiālu izplatīšana nav notikusi, izmantojot atbilstošus legālos kanālus vai atbildīgu žurnālistikas praksi.