TikTok LogoTikTok Logo
Kogukonna põhimõtted

Kogukonna põhimõtted

Välja antud 17. aprillil 2024

Jõustub 17. mail 2024

TikTokil on kaheksa kogukonna juhtivat põhimõtet, mis toetuvad turvalisusele ja inimõiguste järgimisele. Meie põhimõtted kujundavad meie igapäevast tööd ja juhivad seda, kuidas me läheneme rasketele jõustamisotsustele. Meie põhimõtete keskmes on:

  • Kahjude ennetamise ja vaba eneseväljenduse tasakaalustamine
  • Inimväärikuse austamine
  • Õigluse tagamine Meie tegevustes

Mõistame, et mõnikord võivad need põhimõtted olla üksteisega vastuolus, ja arvestame hoolikalt, kui otsustame üht teisele eelistada. Need kaalutlused põhinevad rahvusvahelistel õiguslikel raamistikel ja valdkonna parimatel tavadel, sealhulgas ÜRO äritegevuse ja inimõiguste juhtpõhimõtetel, rahvusvahelisel inimõiguste eelnõul, laste õiguste konventsioonil ja Santa Clara põhimõtetel. Samuti küsime tagasisidet oma kogukonnalt, ohutuse ja rahvatervise ekspertidelt ning nõuandekomisjonidelt.

  1. Kahju vältimine. Meie põhiline eesmärk on hoida meie kogukond turvalisena ja tagada, et TikTok oleks koht, mis pakub rõõmu. Arvestame võimalusega, et sisu või käitumine võib üksikisikuid või meie mitmekesist kogukonda mitmel viisil kahjustada. Siia hulka kuuluvad füüsilised, psühholoogilised, rahalised, ühiskondlikud eraelu puutumatust hõlmavad kahjud. Sõnavabadusega seotud tasakaalu leidmiseks piirame sisu ainult vajadusel ja sellisel viisil, et mõju sõnavabadusele oleks võimalikult väike.
  2. Sõnavabaduse võimaldamine. Loovus, mis saab alguse sõnavabadusest, annab meie elavale kogukonnale jõudu. Austame seda põhimõtet, pakkudes võimalust vabalt oma platvormil jagada ja samal ajal ka ennetavalt eemaldades ahistava käitumise, millell võib olla teiste inimeste sõnavõttudele pärssiv mõju. Sõnavabadus ei ole aga absoluutne õigus – seda vaadatakse alati proportsionaalselt võimaliku kahjuga. Samuti ei laiene õigusele võimendada oma sisu voos „Teile“.
  3. Viisakuse edendamine. Viisakus tekitab inimeste vahel austust ja aitab kogukondadel areneda. See, kuidas me veebis üksteisega suhtleme, võib mõnikord ohustada üksteisega hästi läbisaamist, ning seega on viisakas käitumine TikTokis meie missiooni täitmisel ülioluline. See tähendab igaühe loomupärase väärikuse tunnistamist ja käitumist nii, nagu suhtleksime näost näkku. Sõnavabadusele ruumi jätmiseks, lubame avaliku elu tegelaste vastu suunatud ühiskonnakriitika väljendamiseks suuremat vabadust.
  4. Kohaliku konteksti austamine. TikTok koondab ühte jagatud digitaalsesse ruumi üle miljardi inimese enam kui 150 riigist. Teeme koostööd piirkondlike ekspertide ja kohalike kogukondadega, aitamaks tagada, et meie ülemaailmne lähenemisviis arvestab kahjude kogemist eri piirkondades ja et lubame oma suuniste piirkondlikku kohaldamist, säilitades samal ajal rahvusvaheliselt tunnustatud inimõiguste lähtetaseme.
  5. Erinevuse austamine. Soovime, et inimesed üle maailma tunneksid end meie platvormil teretulnuna. Väärtustame ja toetame erinevaid kultuure, identiteete, välimusi, vaatenurki, huve ja kogemusi. Teame, et mõnele kogukonnale on antud ajalooliselt vähem võimalusi kaasatuseks, seega oleme pühendunud võrdõiguslikkuse põhimõttele ning tõrjutud ja alaesindatud rühmi ebaproportsionaalselt palju mõjutavate kahjude leevendamisele.
  6. Inimeste privaatsuse kaitsmine. Oleme pühendunud oma kogukonna ja platvormi sisus näidatud või arutatud üksikisikute privaatsuse kaitsmisele ja austamisele. Püüame tagada, et platvormil jagatud sisu kaudu ei avaldataks kellegi isikuandmeid ega rikutaks nende eraelu puutumatust.
  7. Läbipaistvuse ja järjepidevuse pakkumine. Soovime, et igaüks teaks meie reeglite ja standardite kohta ning selle kohta, kuidas me neid rakendame. Püüame anda selgesõnaliselt teada oma eeskirjadest ja tavadest, rakendada neid järjepidevalt ja õiglaselt ning anda teada nende jõustamiseks tehtavatest pingutustest meie läbipaistvuskeskuses. Oleme oma juhistes läbipaistvad, kui peame järjepidevuse asemel eelistama mõnda teist põhimõtet, näiteks kohalikku konteksti või kaasatust.
  8. Ausus ja õiglus. Igapäevane miljonite sisupostituste modereerimine on keeruline ülesanne ja selleks usaldusväärse protsessi väljatöötamine on esmaoluline. Meie eesmärk on olla erapooletu ja tõendipõhine, teha õiglaseid otsuseid, teavitada jõustamismeetmetest ja pakkuda võimalust kaebusi esitada.