Skip to main content

TikTok Şeffaflık Merkezi

Taahhütlerimiz

TikTok olarak misyonumuz yaratıcılığa ilham verip neşe getirmektir. Topluluğumuzun güvenini kazanmak ve sorumluca, adilane ve şeffafça büyümek konularında tutkumuz sonsuzdur.

Daha fazla öğrenmek için
reports

Raporlar

TikTok olarak Topluluk Kurallarımızı nasıl yerine getirdiğimiz ve yasa uygulayıcı kurumların bilgi taleplerine, içerik kaldırılmasını isteyen hükümet kuruluşlarının taleplerine ve fikri mülkiyetin kaldırılması taleplerine nasıl yanıt verdiğimiz konularına açıklık sağlamak amacıyla düzenli olarak Şeffaflık Raporları yayınlamaktayız. TikTok’u güvenli ve eğlenceli bir yer olarak sürdürmeyi nasıl hedeflediğimizi öğrenin.

Daha fazla öğrenmek için
reports

Şeffaflık ve Hesap Verilebilirlik Merkezleri

TikTok’un küresel Şeffaflık ve Hesap Verilebilirlik Merkezlerinde davetli ziyaretçiler içeriği nasıl kontrol edip tavsiye ettiğimizi, platformumuzu nasıl güvenli kıldığımızı ve kişilerin gizliliğini nasıl koruduğumuzu öğrenme fırsatı bulurlar. Ek olarak, ziyaretçiler kaynak kodunu gözden geçirerek TikTok’un algoritmasının nasıl çalıştığını öğrenebilirler.

Daha fazla öğrenmek için
reports

TikTok ve ByteDance

TikTok, bir küresel teknoloji şirketi olarak farklı dillerden, kültürlerden ve coğrafi konumlardan insanları bilgilendiren, eğiten, eğlendiren ve ilham veren geniş çaplı içerik platformlarında faaliyet gösteren ByteDance Ltd. şirketinin sancak gemisi ürünüdür. Şirketin 30’dan fazla ülkedeki ofislerinde 110 000 çalışanı vardır.

Mayıs 2017’de lanse edilen Tiktok, kısa formatlı mobil videoların önde gelen varış hedefidir. TikTok insanların ortak ilgi alanları yoluyla bir topluluk bulmalarına yardımcı olarak kullanıcılara yaratıcılıklarını ifade edebildikleri ve çevrelerindeki dünyayı keşfedecekleri bir ortam sağlar. TikTok küresel bir platform olarak Çin dışındaki büyük piyasaların çoğuna yayılmıştır ve ByteDance Çin içinde Douyin adlı farklı bir kısa formatlı video uygulaması sunmaktadır. TikTok’un Los Angeles, Silikon Vadisi, New York, Dublin, Londra, Paris, Berlin, Dubai, Singapur, Cakarta, Seul ve Tokyo dahil küresel merkezlerde ofisleri mevcuttur.

TikTok, ByteDance Ltd.’nin alt kuruluşları yoluyla iş yapmaktadır ve Coatue, General Atlantic, KKR, Sequoia Capital, Susquehanna International ve Softbank dahil küresel kurumsal yatırımcılarca desteklenmektedir.

Şeffaflık konusunda güncellemeler