Skip to main content
Теми

Цифровий добробут

У TikTok ми дбаємо про добробут членів нашої спільноти. Оскільки технології стають невіддільною частиною життя, ми хочемо, щоб усі наші користувачі отримували задоволення від взаємодії з ними. Ми вважаємо своїм зобов’язанням надавати тобі інструменти й ресурси, що допоможуть забезпечити потрібний рівень цифрового добробуту. Нижче описано деякі наші функції та професійні ресурси, які користувачі, батьки й опікуни можуть знайти в нашому застосунку.

Цифровий добробут

Твій добробут, фізичний і цифровий, важливий для нас. Ми хочемо, щоб TikTok дарував тобі задоволення, і час, проведений у ньому, не впливав негативно на інші сфери твого життя.

Функції забезпечення добробуту

Наші інструменти забезпечення цифрового добробуту допомагають тобі краще зрозуміти, скільки часу ти проводиш у TikTok, контролювати цей час і обмежувати показ контенту, неприйнятного для деяких аудиторій. Доступність цих параметрів залежить від вашого регіону та версії застосунку.

Щоденний екранний час – це функція, що дає змогу вирішувати, скільки часу ти хочеш проводити в TikTok кожного дня. Дізнатися більше

Інформаційна панель екранного часу — це проста функція, що унаочнює спосіб і час використання TikTok. Можна також підписатися на отримання розсилки «Щотижневі дані про екранний час» просто в папку «Вхідні». Так ти зможеш ухвалювати зваженіші рішення щодо використання застосунку та звертати більше уваги на контент у ньому. Дізнатися більше

Перерви в перегляді контенту – це функція, що радить тобі зробити перерву після певного, указаного тобою періоду безперервного перегляду контенту. Дізнатися більше

Режим обмеження – це функція, що обмежує показ контенту, який може бути неприйнятний для деяких аудиторій. Цю функцію можна ввімкнути або вимкнути в параметрах акаунта. Режим обмеження також належить до функцій, які можуть налаштовувати батьки, якщо ввімкнено Сімейний зв’язок.


Як правильно розпоряджатися своїм екранним часом

Обміркуй свій цифровий добробут з друзями й близькими

Усі ми – і молода людина, що лише вчиться розпоряджатися своїм екранним часом, і член твоєї сім’ї, що хоче проводити більше часу в Інтернеті з тобою – можемо скористатися наведеними нижче порадами, щоб віднайти свій баланс у сучасному цифровому житті.

Ми звернулися до організації Internet Matters і разом склали список із 7 запитань, які допоможуть тобі сформувати правильні цифрові звички.

  • Що я хочу отримати від часу, проведеного в Інтернеті?
    Ти хочеш поспілкуватися з друзями? Розслабитися? Розважитися? Якщо ти обміркуєш свої очікування від якоїсь діяльності ще до її початку, тобі буде простіше визначити, що впливає на твою поведінку та чи досягнуто потрібних результатів.
  • Чи не потрібно зробити щось інше?
    Як правильно розставити пріоритети? У якій послідовності виконувати справи? Усім нам потрібен баланс між тим, що потрібно, і тим, що ми хочемо. Добре, коли одна справа належить до двох цих категорій водночас! Коротка відповідь на це запитання перед початком якоїсь діяльності допоможе тобі позбутися її можливого негативного впливу на інші сфери твого життя.
  • Чи принесе ця діяльність мені якусь користь?
    Плануєш випробувати рецепт, побачений в Інтернеті, щоб приготувати вечерю для друзів? Можеш створити контент, оснований на твоїх навичках, досвіді чи інтересах? Чи розділяє друг або член твоєї сім’ї твоє захоплення? Обміркувавши, як поєднати все, що ти робиш протягом дня, можна провести день із більшою користю.
  • Як я почуваюся на початку, під час і в кінці якоїсь діяльності?
    Чи змінився мій емоційний стан? Мені стало краще чи гірше? Чи очікувана така зміна настрою? Що вплинуло на мій настрій? Зупинися на хвилину та подумай, який у тебе був настрій до початку діяльності та як він змінився під час і після неї. Це чудовий спосіб навчитись усвідомлювати, як та чи інша діяльність впливає на твій добробут.
  • Як я провів(-ела) свій час?
    Чи вдалося тобі дізнатися щось нове? Чи ти переглянув(-ла) чиєсь відео? Чи ти створив(-ла) щось самостійно? Думаючи про те, що ми робили, а не тільки про витрачений на це час, легко зрозуміти наші мотиви та уважніше ставитися до наших дій у майбутньому.
  • Чи вдалося досягти потрібних результатів?
    У тебе був план, якого ти дотримувався(-лася)? Якщо плану не було, до чого призвела діяльність? Тобі вдалося досягти бажаних результатів? Чим ти керувався(-лася) у своїх діях? Відповіді на ці запитання допоможуть тобі зрозуміти свою поведінку й те, що впливає на неї.
  • Чи можна було провести час краще?
    Що мені вдалося? Що не вдалося? Чому? Поміркувавши над тим, що можна було зробити інакше наступного разу або чим тобі найбільше сподобалася та чи інша діяльність, ти зможеш ефективніше розпоряджатися своїм часом!

Куди можна звернутися по додаткові поради?

Не кожен знає, як розвинути в собі правильні цифрові звички. Особливо це стосується батьків і опікунів, які самі намагаються досягнути цифрового добробуту. Нижче наведено кілька ресурсів організації Internet Matters, які можуть допомогти в цьому.