Yeni Kullanıcı Kılavuzu

Güncellendi: 10 Temmuz 2024

Merhaba, TikTok’a hoşgeldiniz!  Bu Kılavuz TikTok hakkında ve topluluğumuzu güvenli kılmak amacıyla ürüne entegre ettiğimiz araç ve kontroller hakkında genel bilgiler sunmak için hazırlanmıştır.

TikTok nedir?

TikTok kısa formatta video uygulamasıdır. Eğlenceli ve dünyanın her tarafından gerçek kişilerin yarattığı pozitif içerik platformudur. Misyonumuz yaratıcılık için ilham vermek ve mutluluk getirmektir.

Başlarken

Doğum tarihinizi belirtme

TikTok’a kaydolmak için doğum tarihinizi bildirmeniz gerekir. Hesabınızı başka bir platform aracılığıyla oluşturmayı seçerseniz doğum tarihinizi doğrudan bize iletmeniz de istenecektir. Belirli özelliklere erişimin kısıtlanması ve insanların görebileceği reklamların özelleştirilmesi de dahil olmak üzere, doğru bilgilere sahip olmamız topluluk üyelerinin yaşa uygun doğru deneyimler edinebilmelerine yardımcı olur.

Bilgilerinizin Gizliliği

TikTok kullandığınız zaman platformu kullanmanızı ve işlevselliğinizi desteklemek için size ait bilgileri işleriz. Bu bilgileri aynı zamanda sizi ve diğerlerini güvenli tutmakta kullanırız. Sizin hakkınızda hangi bilgileri topladığımızı ve onları nasıl kullanıp koruduğumuzu anlamak için okuyun. Bilgilerinizin gizliliğine saygı göstermeye ve onları korumaya sonuna kadar bağlıyız izlilik uygulamalarımız ve seçenekleriniz hakkında ek bilgiyi öğrenebilirsiniz.

Topluluk Kuralları

İnsanların kendilerini açık ve yaratıcı bir şekilde ifade ederken kendilerini rahat hissetmelerine yardımcı olmak için güvende hissetmenin şart olduğuna inanıyoruz. Video, ses, canlı yayın, görüntüler, yorumlar ve metin dahil Topluluk Kurallarımızı ihlal eden içeriği ve birden fazla aşırı ihlalde bulunan hesapları çıkarırız. Bazı durumlarda, bir adım daha ileri giderek topluluğumuzu güvenlik içinde tutmak için hesapları ilgili makamlara rapor ederiz. herkese ve TikTok’ta paylaşılan her şeye uygulanır.

TikTok temel bilgileri

TikTok kullanıcıların dans meydan okumalarından dudak uydurmaya ve kendi başına yap kılavuzlardan tarihi parodilere ve internet mimlerine kadar farklı özelliklerde sürükleyici, gerçek ve eğlendirici videoları zevkle izledikleri ve yaratıcı ifadeye yuva olan bir ortam sunar. Sizin İçin sayfası, yaratıcı olmak ve TikTok’ta topluluk güvenliği hakkında daha fazla öğrenin.

Güvenlik ve Gizlilik Araçları

Herkesin kendini güvende ve rahat hissettiği pozitif bir TikTok ortamı yaratmak en başta gelen önceliğimizdir. TikTok deneyiminizi yönetmenize yardımcı olması için yatırım yaptığımız araçlar ve ayarlar hakkında daha fazla bilgi alın.

 

Araçlara Göz Atın


Kaynaklar

Kişisel bilgilerinizin gizliliği, hesap güvenliği ve iyi bir dijital vatandaş olmak hakkında en iyi uygulamaları öğrenmek için Gençlik Portalımızı ziyaret edin. Aşağıda, Güvenlik Ortaklarımızdan ek materyaller bulacaksınız: