Skip to main content
Tematy

Samobójstwa i samookaleczenia

TikTok Cares

TikTok to pozytywna i wspierająca się społeczność. Mamy nadzieję, że tańce, piosenki, miłe zwierzaki, widoki i krajobrazy oraz komedie mogą uszczęśliwiać ludzi korzystających z naszej platformy.

Czasem jednak trudno uniknąć samotności i stresu. Jeżeli Ty lub ktoś, kogo znasz, przeżywa trudny okres albo zamierza zrobić sobie krzywdę, pamiętaj, że jesteśmy gotowi pomóc.


Jak TikTok wspiera i chroni swoich użytkowników

Na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo i dobre samopoczucie społeczności TikToka. Nasza polityka ma na celu wspieranie osób, które mogą zmagać się z problemami i zapewnienie dostępu do fachowej pomocy psychologicznej.

  • Nie zezwalamy na treści, które przedstawiają, promują, normalizują lub gloryfikują poczynania mogące prowadzić do samobójstwa lub samookaleczenia. Nie pozwalamy również użytkownikom na udostępnianie treści przedstawiających uczestniczenie lub zachęcanie innych do udziału w niebezpiecznych czynnościach, które mogą prowadzić do poważnych obrażeń lub śmierci. Jednakże wspieramy członków naszej społeczności, którzy w bezpieczny sposób dzielą się swoimi osobistymi doświadczeniami związanymi z tymi kwestiami, aby zwiększyć świadomość i znaleźć wsparcie. Dowiedz się więcej
  • Nie będziemy pokazywać samookaleczeń ani samobójstw podczas wyszukiwania powiązanych z nimi haseł. Zamiast tego, chcemy pomagać naszym użytkownikom poprzez zapewnienie zasobów i dostępu do infolinii wsparcia psychologicznego. Zamieszczamy regionalne numery telefonów zaufania, aby zapobiegać samobójstwom oraz dodatkowe, lokalne zasoby, które mogą pomóc.
  • TikTok współpracuje z ekspertami ds. zdrowia psychicznego w celu ciągłego doskonalenia naszych polityk i rozwiązań.
  • W przypadku, gdy nasza interwencja mogłaby pomóc użytkownikowi, który może wyrządzić sobie krzywdę, zespół TikTok może również powiadomić lokalne służby ratunkowe.

Zasoby

Jeżeli Ty lub ktoś, kogo znasz zmaga się z problemami, pomoc jest na wyciągnięcie ręki.