Skip to main content
Wskazówki

Przewodnik dla nowych użytkowników

Cześć! Witajcie na TikToku

Ten przewodnik ma na celu zapoznanie Was z TikTokiem oraz z licznymi narzędziami i ustawieniami, które wprowadziliśmy w naszym produkcie, aby zapewnić bezpieczeństwo społeczności.

Co to jest TikTok?

TikTok to aplikacja do publikowania krótkich nagrań wideo. To miejsce na zabawne i pozytywne treści tworzone przez ludzi na całym świecie. Naszą misją jest pobudzanie kreatywności i dawanie radości.


Zaczynamy

Podawanie swojej daty urodzenia

Aby zarejestrować się na TikToku, musisz najpierw podać swoją datę urodzenia. Jeśli stwierdzisz, że chcesz założyć konto przy użyciu innej platformy, również zostaniesz poproszony(-a) o podanie swojej daty urodzenia. Ponieważ podejmujemy takie działania jak ograniczanie dostępu do niektórych funkcji oraz dostosowywanie reklam wyświetlanych użytkownikom, potrzebujemy prawdziwych informacji, by upewnić się, że zapewniamy członkom naszej społeczności wrażenia z użytkowania, które są dostosowane do ich wieku.

Prywatność

Podczas korzystania z TikToka przez użytkowników, przetwarzamy ich dane, aby świadczyć nasze usługi i ulepszać je. Wykorzystujemy również dane użytkowników do tego, aby realizować i egzekwować nasze warunki korzystania z usługi, prezentować rekomendacje, promować platformę i personalizować sposób korzystania z niej, a także zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom. Użytkownicy mogą zapoznać się z naszą Polityką prywatności, aby dowiedzieć się, jakie informacje o nich zbieramy oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, a także jak o nie dbamy. Poszanowanie prywatności i ochrona jej to dla nas niezwykle ważna kwestia. Więcej informacji o tym, w jaki sposób chronimy prywatność i wyborach, jakie można dokonać w tym zakresie, jest dostępnych tutaj.

Zasady Społeczności

Naszym priorytetem jest tworzenie bezpiecznej i wspierającej przestrzeni. Wierzymy, że poczucie bezpieczeństwa jest niezbędne, aby użytkownicy mogli czuć się komfortowo i wyrażali siebie w sposób otwarty i kreatywny. Usuwamy treści, między innymi nagrania wideo i dźwiękowe, transmisje na żywo, obrazy, komentarze i publikowany tekst, które naruszają nasze Zasady Społeczności, a także zawieszamy lub blokujemy konta i/lub urządzenia, jeśli dopuszczają się poważnych lub powtarzających się naruszeń. W niektórych sytuacjach idziemy o krok dalej i zgłaszamy konta właściwym organom, aby zapewnić bezpieczeństwo naszej społeczności. Nasze Zasady Społeczności obowiązują wszystkich i dotyczą wszystkiego, co jest udostępniane na TikToku.

Podstawowe informacje o TikToku

TikTok to przestrzeń zachęcająca do kreatywnej ekspresji, w której użytkownicy mogą cieszyć się ogromną różnorodnością wciągających, autentycznych i zabawnych filmów – od wyzwań tanecznych, przez lip-sync i materiały dla majsterkowiczów, po historyczne parodie i internetowe memy. Dowiedz się więcej o kanale „Dla Ciebie”, byciu twórcą i bezpieczeństwie społeczności TikToka.

Narzędzia dotyczące bezpieczeństwa i prywatności

Naszym priorytetem jest tworzenie pozytywnej przestrzeni na TikToku, gdzie każdy czuje się bezpiecznie i swobodnie. Dowiedz się więcej o narzędziach i ustawieniach dostosowywania sposobu korzystania z TikToka, w których rozwój nieustannie inwestujemy.

Poznaj narzędzia


Zasoby

Aby poznać najlepsze praktyki w zakresie prywatności, bezpieczeństwa konta i dobrego obywatelstwa cyfrowego, odwiedź nasz Portal dla młodzieży. Poniżej przedstawiamy dodatkowe materiały od naszych partnerów ds. bezpieczeństwa