Skip to main content
Tematy

COVID-19

Amidst global concerns around the coronavirus (COVID-19) pandemic, we want to share some of the steps we're taking to help the TikTok community stay safe and informed.

Wspieranie naszej społeczności w czasie pandemii COVID-19

W czasie globalnego kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa (COVID-19) chcemy opowiedzieć o tym, co robimy, aby pomóc społeczności TikToka zachować bezpieczeństwo i uzyskać niezbędne informacje. Istotną kwestią dla TikToka jest zapewnienie naszej społeczności dostępu do informacji i zasobów dotyczących zdrowia publicznego. Chcemy także pomóc wspierać rodziny, pracowników służb walczących z wirusem na pierwszej linii i inne osoby najbardziej dotknięte pandemią.

Wspieranie społeczności w potrzebie

Żyjemy w czasach niepewności, w których ważniejsze niż kiedykolwiek staje się wspólne pomaganie osobom w potrzebie.

  • Fundusz pomocy dla bohaterów służby zdrowia TikTok: Pracownicy służby zdrowia są bohaterami w tej globalnej walce, a my z oddaniem wspieramy ich w niej, przekazując 150 mln dolarów na finansowanie personelu medycznego, środków medycznych i pomocy w trudnej sytuacji. 15 mln dolarów przekazaliśmy na Fundację CDC w celu wsparcia personelu ratunkowego w szpitalach o wysokich potrzebach w całych Stanach Zjednoczonych oraz 10 mln dolarów na Fundusz Solidarności COVID-19 Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), który zapewnia niezbędne zaopatrzenie pracownikom służby zdrowia oraz wspiera badania nad terapiami i szczepionkami. Przekazaliśmy również 10 mln dolarów 10 instytucjom akademickim, które oferują niedostatecznie reprezentowanym grupom studentów programy dotyczące zdrowia publicznego i kształcenia zawodowego w dziedzinie medycyny i opieki zdrowotnej.
  • Fundusz Pomocy Społeczności TikTok: Aby zapewnić tak bardzo potrzebne wsparcie społecznościom, które ucierpiały w związku z kryzysem pod względem zdrowotnym i ekonomicznym, przekazaliśmy 40 mln dolarów na rzecz lokalnych organizacji pomagających grupom społecznym reprezentującym różne społeczności użytkowników TikToka, między innymi muzykom, artystom, pielęgniarkom, pedagogom i rodzinom korzystającym z platformy. Pieniądze przekazaliśmy, między innymi, MusiCares, aby zapewnić pomoc profesjonalnym muzykom, którzy utracili swoje źródła utrzymania, Gavi, czyli Sojuszowi na rzecz szczepionek, aby wesprzeć programy szczepień w Afryce, fundacji edukacyjnej amerykańskiego Krajowego Stowarzyszenia Restauratorów, aby pomóc pracownikom sektora usług pogrążonego w niepewności, Krajowemu Stowarzyszeniu Nauczających Rodziców (PTA), które pomaga finansować kształcenie na odległość, posiłki i wsparcie psychologiczne w ponad 150 organizacjach PTA w całych Stanach Zjednoczonych, oraz organizacji After-School All-Stars (ASAS), aby pomóc dostarczyć żywność rodzinom, które utraciły dostęp do bezpłatnych lub tańszych posiłków szkolnych w 60 miastach w Stanach Zjednoczonych.
  • Fundusz kreatywnej edukacji TikTok: TikTok przeznaczył 50 mln dolarów na wsparcie finansowe dla nauczycieli, ekspertów i organizacji non-profit, wykorzystujących swoje umiejętności i wiedzę do rozpowszechniania informacji edukacyjnych i przydatnych materiałów w przystępnej formie nauczania na odległość.
  • Wsparcie dla małych i średnich firm w ponownym otwarciu działalności i odbudowie: Aby pomóc małym i średnim przedsiębiorstwom przetrwać kryzys, udostępniamy przestrzeń reklamową o wartości łącznie 100 mln dolarów, aby pomóc tym firmom ponownie stanąć na nogi.

Większa skuteczność działań dzięki współpracy

Jesteśmy najsilniejsi, gdy współpracujemy, dlatego nawiązaliśmy współpracę z wieloma lokalnymi i globalnymi organizacjami, które na TikToku przekazują rzetelne informacje użytkownikom platformy. Światowa Organizacja Zdrowia, czyli WHO, poza szerzeniem informacji na temat COVID za pośrednictwem lokalnych organizacji służby zdrowia, publikuje również filmy zawierające cenne porady i fakty przy użyciu swojego konta na TikToku: Znajdziesz je pod @who

Dzięki naszej współpracy z Team Halo naukowcy z całego świata regularnie publikują materiały wideo na TikToku, prezentując światu postępy w pracach nad szczepionką. Zespół ekspertów ds. zdrowia publicznego odpowiada na wszelkiego rodzaju pytania od naszej społeczności – od tego, w jaki sposób szczepionka powstaje, po testy jej bezpieczeństwa. Dzięki temu użytkownicy mają dostęp do najbardziej aktualnej wiedzy. TikTok udostępnia też nieodpłatnie dobrze eksponowaną przestrzeń reklamową w aktualnościach organizacjom i lokalnym instytucjom służby zdrowia, aby pomóc naszej społeczności zachować bezpieczeństwo, uzyskać dostęp do informacji i kontaktować się ze sobą.

Zasoby dla naszej społeczności

TikTok współpracuje z ekspertami ds. zdrowia publicznego, dzięki czemu w naszej aplikacji dostępne są rzetelne informacje na temat COVID-19 i szczepionek. Wyświetlamy banery na filmach oraz powiadomienia w wyszukiwaniach dotyczących COVID-19 i szczepionek. Dotknięcie takiego zasobu powoduje przejście na stronę internetową lokalnej organizacji służby zdrowia, na której można znaleźć więcej informacji dotyczących COVID-19 i szczepionek.

Mimo że ludzie nie kierują się do TikToka specjalnie ze względu na te zasoby, zależy nam, aby były one zawsze łatwo dostępne wśród wszystkich kreatywnych treści, które nasi użytkownicy oglądają dla przyjemności. Jesteśmy przekonani, że angażujące, informacyjne treści stanowią jeden z najlepszych sposobów przeciwdziałania rozpowszechnianiu nieprawdziwych informacji, dlatego staramy się tworzyć silnie oddziałujące treści przy ciągłej współpracy z ekspertami w zakresie zdrowia publicznego.

Misją TikToka jest inspirowanie kreatywności i przynoszenie radości — a potrzeba radości i pozytywnego myślenia już dawno nie była tak silna jak obecnie. To trudny czas dla całego świata, ale możemy sprawić, że wspólnie odczuwany niepokój zbliży nas do siebie. Doceniamy, że członkowie naszej społeczności okazują życzliwość sobie samym i innym.

Walka z dezinformacjami o charakterze medycznym

Zgodnie z Zasadami Społeczności na TikToku nie dopuszczamy treści, które są fałszywe lub wprowadzają w błąd. Między innymi walczymy z nieprawdziwymi informacjami związanymi z COVID-19 i szczepionkami, a także z treściami antyszczepionkowymi. Nie dopuszczamy także płatnych reklam, które zniechęcają do szczepień. Niemniej jednak, PSA i akcje związane ze szczepionkami przeciw COVID-19 są dopuszczane po indywidualnie przeprowadzanej weryfikacji, jeśli wspierają zdrowie i bezpieczeństwo publiczne. TikTok współpracuje z ekspertami z branży, organizacjami społeczeństwa obywatelskiego, instytucjami zdrowia publicznego. TikTok przyjmuje proaktywne, kompleksowe podejście do walki z dezinformacją.

  • W naszej aplikacji zapewniamy dostęp do rzetelnych informacji na temat COVID-19 i szczepionek.
  • Nasze specjalnie przeszkolone zespoły wykrywają i usuwają fałszywe lub wprowadzające w błąd treści, a także konta rozpowszechniające fałszywe informacje. Użytkownicy mogą również zgłaszać fałszywe informacje z poziomu naszej aplikacji.
  • Nasi partnerzy weryfikujący informacje pomagają nam ocenić rzetelność treści. Współpracujemy w tym zakresie, między innymi, z Politifact, Lead Stories, SciVerify i AFP. Jeśli wynik weryfikacji informacji będzie niejednoznaczny, ograniczymy dystrybucję treści w kanale „Dla Ciebie”, aby ograniczyć możliwość rozpowszechniania się nieprawdziwych informacji.
  • Współpracujemy z wiodącymi w branży platformami identyfikacji zagrożeń, aby wykrywać sieci i podejrzaną aktywność.
  • Stosujemy różnorodne podejścia, aby utrudnić dostęp do antyszczepionkowych dezinformacji i fałszywych informacji o COVID-19. Oprócz usuwania treści przekierowujemy wyszukiwania dotyczące dezinformacji na temat szczepionek lub COVID-19 do naszych Zasad Społeczności i nie uzupełniamy hasztagów antyszczepionkowych podczas ich wpisywania w polu wyszukiwania.

Użytkownicy TikToka przeglądający hasztagi związane z koronawirusem zobaczą powiadomienie w aplikacji umożliwiające przejście na stronę internetową WHO lub strony lokalnych instytucji zdrowia publicznego, a także przypomnienie o zgłaszaniu treści naruszających Zasady Społeczności.

Ochrona pracowników na całym świecie

Jako firma działająca na skalę światową stawiamy na pierwszym miejscu bezpieczeństwo naszych pracowników i otoczenia, w którym działamy. Z tego względu dla naszych pracowników wprowadziliśmy tryb pracy z domu i zawiesiliśmy transgraniczne podróże służbowe. Śledzimy rozwój sytuacji i odpowiednio dostosowujemy nadze działania, stosując się do wytycznych zaufanych instytucji służby zdrowia.