מדריך למבוגרים האחראים

עודכן: 19 ביולי 2024

שלום וברוכים הבאים!

אנחנו יודעים שאתם, כמבוגרים אחראים, רוצים לעזור לבני הנוער שלכם ללמוד על בטיחות דיגיטלית כך שהם יוכלו לנהל את הנוכחות שלהם ברשת, הן כעת והן כשהם יגיעו לבגרות.

המדריך למבוגרים האחראים מספק סקירה כללית על טיקטוק ועל הכלים והבקרות הרבים שכללנו במוצר כדי שהקהילה שלנו תהיה בטוחה. המדריך גם מספק מידע כללי על חששות שכיחים בנוגע לבטיחות ברשת.

מעבר על המדריך הזה, על ועל שלנו יחד עם בן או בת העשרה שלכם יכול לסייע למשפחה שלכם ליצור דו-שיח מתמשך על אודות בטיחות בעולמנו הדיגיטלי. קיום שיחות משפחתיות פתוחות על הדרכים שבהן המתבגרים שלכם פועלים בסביבה המקוונת, כולל טיקטוק וגם מעבר לו, יסייע לחזק את תחושת האזרחות הדיגיטלית של המתבגרים ולהעצים את הנוער להיות זהירים בכל הנוגע לבטיחותם באינטרנט.

מה זה טיקטוק?

טיקטוק היא אפליקציה של סרטוני וידאו קצרים. היא מרחב של כיף ותוכן חיובי שנוצר על ידי אנשים אמיתיים ברחבי העולם. המשימה שלנו היא לתת השראה ליצירתיות ולגרום לשמחה.

כיצד אנו ממליצים על תוכן

פיד For You ב-TikTok מאפשר לאנשים לגלות מגוון מדהים של רעיונות, יוצרים, מוצרים ובידור. המערכת שלנו ממליצה על תוכן על ידי דירוג סרטונים על סמך שילוב גורמים, לרבות סרטונים שאת/ה מסמן/ת להם לייקים או סרטונים שאת/ה משתף/ת, חשבונות שאת/ה עוקב/ת אחריהם, תגובות שאת/ה מפרסם/ת ותוכן שאת/ה יוצר/ת.

על מנת להגן על פיד For You, יש לנו כללי מדיניות לגבי קטגוריות התוכן שאינן ראויות להמלצה. רמות תוכן מאפשרות לנו למנוע מתוכן הכולל נושאים המיועדים במפורש למבוגרים מלהגיע לבני נוער. אם את/ה או ילדך/תך נתקלים בתוכן שעשוי להיות לא רלוונטי או שהוא/היא לא רוצה לראות, אנו מציעים כלים המאפשרים להגביל תוכן לא רצוי ולהתאים אישית תוכן באמצעות מסננים.

יוצאים לדרך

יצירת חשבון TikTok

ניתן להוריד את TikTok מ-App Store, Google Play Store, Amazon Appstore ומפלטפורמות רשמיות אחרות להורדת אפליקציות. הדירוג של TikTok ב-Apple App Store הוא +12 ו״בקרת הורים מומלצת״ ב-Google Play Store. אם אינך רוצה שהנער/ה שלך יוריד/תוריד את TikTok, דירוגים אלה מאפשרים לך למנוע ממנו/ה לעשות זאת באמצעות בקרות ההורים הזמינות בחנויות או בפלטפורמות האלה.כדי להירשם ל-TikTok, חברי הקהילה צריכים לציין את תאריך הלידה שלהם. אם מישהו ייצור חשבון באמצעות פלטפורמה אחרת, הוא יתבקש למסור לנו גם את תאריך הלידה שלו באופן ישיר. אם מישהו מנסה ליצור חשבון כשהוא לא עומד בדרישות הגיל המינימלי שלנו, אנו נשעה את יכולתו לנסות ליצור חשבון אחר עם תאריך לידה שונה.

ערעורים על הגדרת משתמשים כקטינים ב-TikTok

אם אנו סבורים שמישהו שטרם מלאו לו 13 שנים (או 14 בדרום קוריאה ובאינדונזיה) משתמש ב-TikTok, אנו נחסום את חשבונו ובאפשרותו לערער על כך אם לדעתו עשינו טעות. אם הינך הורה, אפוטרופוס או מבוגר מהימן אחר הקשור לנער/ה שאת חשבונו/ה חסמנו, יהיה באפשרותו/ה לבקש ממך לעזור לו/ה בהגשת הערעור.אם הנער/ה שלך יחליט/תחליט לערער על חסימתו/ה, אנו ניתן לו/ה כמה אפשרויות לאימות תאריך הלידה שלו/ה. כדי להגיש ערעור, על הנער/ה שלך לפתוח את TikTok, להקיש על ״ערעור״ ולפעול לפי ההוראות שיופיעו. בחלק מהמדינות, אחת מהאפשרויות שהנער/ה שלך עשוי/ה לבחור מחייבת אותו/ה להעלות תמונה שלו/ה עם הורה, אפוטרופוס או מבוגר מהימן אחר שמאמת את תאריך הלידה שלו/ה. למידע נוסף

מדוע חשוב שהנער/ה שלך ימסור/תמסור את תאריך הלידה האמיתי שלו/ה

TikTok מיועדת רק עבור בני 13 לפחות (או בני 14 בדרום קוריאה ובאינדונזיה) וחשוב שהנער/ה שלך יציין/תציין את תאריך הלידה האמיתי שלו/ה. החל מהגבלת הגישה לפיצ׳רים מסוימים ועד להתאמה אישית של הפרסומות שאנשים יכולים לראות, פרטים מדויקים עוזרים לנו לוודא שחברי הקהילה ייהנו מחווית משתמש המתאימה לגילם. לדוגמה, בנוסף לדרישת הגיל שלנו, איננו מאפשרים לאנשים צעירים ב-TikTok להשתמש בפיצ׳רים המוגבלים בגיל, כמו למשל היכולת להנחות שידורים חיים או להשתמש ב״העברת הודעות ישירות״.

הנחיות קהילה

העדיפות העליונה שלנו היא לספק לחברי הקהילה סביבה בטוחה ותומכת. אנחנו מאמינים שתחושת ביטחון הינה חיונית כדי לעזור לאנשים להרגיש בנוח לבטא את עצמם בצורה פתוחה ויצירתית. אנחנו מסירים תוכן, כולל וידאו, אודיו, שידור חי, תמונות, תגובות וטקסט שמפירים את כללי הקהילה שלנו, וחשבונות שמעורבים בהפרות חמורות וחוזרות. בנסיבות מסוימות, נעשה צעד נוסף ונדווח על חשבונות לרשויות הרלוונטיות כדי לשמור על בטיחות הקהילה שלנו. כללי הקהילה שלנו חלים על כולם, ועל כל תוכן שמשותף בטיקטוק.

היסודות של טיקטוק

טיקטוק מציעה בית לביטוי יצירתי שבו משתמשים יכולים ליהנות ממגוון רחב של סרטוני וידאו אותנטיים ומבדרים – מאתגרי ריקוד וליפ-סינק ועד סרטוני הדרכה ל״עשה זאת בעצמך (DIY)״ או פרודיות היסטוריות וממים אינטרנטיים. כדאי לכם ללמוד עוד על עמוד ה-“פור-יו”, על איך להיות יוצרים ועל בטיחות הקהילה בטיקטוק.

צימוד משפחתי

* להיות הורה לבני נוער פעילים ברשת עשוי להיות אתגר עצום, ולכן אנו מציעים למבוגרים אחראים כלים משמעותיים כדי להגדיר גבולות יחד עם המתבגרים שלהם בטיקטוק.

אופציית בקרת ההורים מאפשרת להורים לקשר את חשבון הטיקטוק שלהם לחשבון של המתבגרים שלהם כדי לנהל מגוון הגדרות תוכן ופרטיות. אנו מעודדים מבוגרים אחראים לשוחח על מאפייני בקרת ההורים יחד עם המתבגרים שלהם, ולהסביר מדוע הם בחרו להפעיל אותה. הפרמטרים הללו עשויים להשתנות על פי האזור שלכם וגרסת האפליקציה.

מאפיינים

  • חשבון פרטי
  • תגובות לסרטונים
  • הודעות ישירות
  • חיפוש
  • זמן מסך יומי
  • מצב מוגבל

פרטיות כברירת מחדל

כאשר אנשים צעירים מתחילים במסע הדיגיטלי שלהם, אנו מאמינים כי חשוב להעניק להם הגדרות פרטיות ובקרות המתאימות לגילם.

רווחה דיגיטלית

אנו מחויבים לספק לבני נוער ולמשפחות כלים ומשאבים שיעזרו לכולם לאורך מסע הרווחה הדיגיטלית שלהם.


כלי בטיחות ופרטיות

אנו משקיעים בכלים ובמשאבים במטרה לעזור להורים, לאפוטרופוסים ולמשפחות לתמוך בילדיהם באינטרנט. למידע נוסף על הגדרות שאפשר להפעיל כדי לנהל את חוויית השימוש ב-TikTok של משפחתך, לרבות בקרות כגון סינון תגובות, חסימת חשבונות, הגדרת הגבלות זמן מסך וניטרול הורדות של סרטונים. כלי צפייה


בטיחות באינטרנט: 5 טיפים מבני נוער

אנו ב-TikTok מחויבים לעבוד בשיתוף פעולה עם הורים ומטפלים כדי לתמוך במסע של ילדיהם ברחבי העולם הדיגיטלי. הורים מספרים לנו שהם מרגישים שלעקוב אחר התפתחות הטרנדים והפלטפורמות החדשות הינה משימה בלתי אפשרית, ולכן אנו רוצים לעזור לפשט את הדברים באמצעות תובנות שאנו מציעים להורים לגבי התמיכה שבני נוער באמת רוצים לקבל ממבוגרים אמינים – ומי יכול לייעץ טוב יותר לגבי הצרכים שלהם מאשר בני הנוער עצמם!

הינה מה שהם אמרו לנו:

״עזור לי להבין את הכללים״ בני נוער לא מצפים שהמבוגרים יהיו מומחים בכל פלטפורמה, אך הם מעריכים תמיכה ביצירת החשבונות שלהם. הדבר כולל עזרה בבדיקה ובהבנה של הגדרות הפרטיות והבטיחות. הם גם אמרו לנו שההורים לא צריכים לפחד מהצבת גבולות; בני נוער מצפים שיוצבו גבולות ואפילו מקבלים אותם בברכה! כלי בטיחות כגון תכונות ״קישור משפחה״ של TikTok מאפשרים למשפחות לקבוע אמות מידה, דבר חשוב במיוחד בזמן שבני הנוער מתחילים להשתמש באינטרנט.

״תהיה זמין לשוחח אתם״ בני נוער רוצים שמבוגרים מהימנים יתעניינו בחיים הדיגיטליים שלהם ויבינו עד כמה הם חשובים להם. בני נוער מרגישים שהם נתמכים כאשר הם יודעים שיש להם בן ברית שאתו אפשר לדבר. אין צורך לפחד ליזום שיחה. הם מעריכים לשמוע שאתה מבין שהדברים באינטרנט יכולים להשתבש ושאתה תהיה שם בשבילם כדי לעזור להם במקרה שאכן דברים ישתבשו – ולא משנה עד כמה הבעיה גדולה או קטנה.

״אל תיכנס לפאניקה כשמשהו משתבש״ ילדך פנה אליך כדי לקבל עזרה? זה פשוט מעולה! ייתכן שהוא מרגיש פגיע, מפוחד, נבוך או מוטרד. ספר לו עד כמה אתה שמח שהוא פנה אליך. כשילדים משתפים אותך בבעיותיהם, שים לב לאופן שבו אתה מגיב: בני נוער סיפרו לנו שאם מבוגרים מגיבים בכעס הם ימנעו מלבקש עזרה בפעם הבאה. באופן דומה, בני נוער לא רוצים שמבוגרים ימזערו את דאגותיהם – גם אם קשה להבין מדוע הבעיה גורמת להם לחרדה גדולה כל כך. הקשב מבלי להאשים, שאל שאלות והתמקד במתן פתרונות. אם בני נוער מפרים את הכללים, הם מצפים שיהיו לכך השלכות אך רוצים גם לקבל עזרה כדי להבין מה עליהם לעשות אחרת כדי להימנע מטעויות דומות בעתיד.

״בטח בי״ בני נוער מבינים שאמון זה משהו שיש לעבוד על מנת לזכות בו, והם מצפים —במיוחד בני נוער צעירים יותר—להיות תחת פיקוחו של מבוגר. בדיוק כמו בעולם ״אמיתי״, בני נוער מרגישים עצמאות רבה יותר ככל שהם מתבגרים. כל משפחה היא שונה והקצב בו בני הנוער מתקרבים לשימוש עצמאי בטכנולוגיה משתנה, אך אם הנער המתבגר שלך יודע כיצד לנווט בין הפלטפורמות השונות בצורה בטוחה והוא פונה אליך כאשר משהו משתבש, זהו בסיס מצוין ליצירת אמון ביניכם.

“תכבדו את הפרטיות שלי” מציאת איזון בין ציפייתו של הנער לפרטיות לבין הקפדה על בטיחותו ברשת ובעולם האמתי הוא אחד ההיבטים המסובכים ביותר של הורות. כקשה לשמוע את ילדך אומר לך שהוא היה מעדיף שלא תעקוב אחריו בפלטפורמה. זה טבעי לדאוג שבני הנוער נוטים לשובבות, כשבעצם כל מה שהם רוצים זה שניתן להם קצת מקום כדי לבלות עם חברים בלי שיפקחו עליהם. יכולות להיות סיבות טובות לכך שאתה חש צורך לעקוב אחר חשבונו של ילדך. אם זאת, בני נוער מספרים שהם רוצים להבין את הסיבות שלך לכך ולמצוא דרכים לבניית אמון ביניכם. בני נוער מבוגרים יותר אמרו לנו שהם מרגישים אחרים לגונן על אחים ובני דודים צעירים יותר ובאופן טבעי להשגיח עליהם באינטרנט, לכן חשוב לשקול האם יש מישהו אחר שילדך ישמח שהוא יעקוב אחריו במקומך.

עזרים

כדי ללמוד על הפרקטיקות הטובות ביותר לשמירה על הפרטיות שלכם, על בטיחות החשבון וכיצד להיות אזרחים דיגיטליים טובים, בקרו בפורטל הנוערשלנו. למטה תוכלו למצוא חומרי עזר נוספים מטעם שותפינו בתחום הבטיחות: