Skip to main content
נושאים

COVID-19

Amidst global concerns around the coronavirus (COVID-19) pandemic, we want to share some of the steps we're taking to help the TikTok community stay safe and informed.

תמיכה בקהילה שלנו בזמן מגפת הקורונה

במסגרת הדאגה ברחבי העולם סביב וירוס הקורונה (Covid-19), אנו רוצים לחלוק כמה מהצעדים שאנו נוקטים כדי לעזור לקהילת טיקטוק להיות בטוחה ולקבל את המידע הדרוש. כפלטפורמה גלובלית, אנו ממוקדים בצורך לתת לקהילה שלנו גישה למידע מדויק, בשיתוף גורמי בריאות מקומיים אמינים, בעודנו תומכים במאמצים לסיוע למי שהושפעו באופן קשה מן המשבר.

תמיכה בקהילות נזקקות

אנו פועלים בתקופה של אי-ודאות, וחשוב כעת יותר מאי-פעם שהקהילות המקוונות, המקומיות והגלובליות שלנו יתאחדו לעזור לאלהי שזקוקים לעזרה. טיקטוק פועלת באמצעות הקדשה של יותר מ-250 מיליון דולר לסיוע לקהילות אשר נפגעו לאלההלך התקופה המאתגרת הזאת. בין המאמצים שטיקטוק תתמוך בהם בתרומות כספיות אפשר למנות את:

  • קרן טיקטוק לסיוע לגיבורי בריאות: עובדי הבריאות הם הגיבורים של המאבק הגלובלי הזה, וגיבורים ראויים בקהילת טיקטוק. אנו גאים נוכח חלקנו הצנוע בתמיכה במאמצים שלהם על ידי העמדה של 150 מיליון דולר עבור צוותים רפואיים, אספקה רפואית וסיוע בעת מצוקה לעובדי רפואה. הקרן תרמה 15 מיליון דולר לקרן ה-CDC כדי לתמוך בצרכים גוברים בכוח אדם במחלקות בריאות ברמת המדינות בארה״ב וברמה המקומית וכן 10 מיליון דולר ל-Gavi, ה-Vaccine Alliance, כדי לעזור בפיתוח חיסונים לקורונה ותכניות לחיסון באפריקה.
  • קרן טיקטוק לסיוע לקהילה: על מנת לספק סיוע חיוני לקהילות שנפגעו בריאותית וכלכלית במשבר, טיקטוק תקצה 40 מיליון דולר לארגונים מקומיים המשרתים גופים המייצגים את הקהילות המגוונות של משתמשי טיקטוק, בניהם מוזיקאים, אמנים, אחיום ואחיות, מחנכים ומשפחות שחברו לפלטפורמה. למשל, תרמנו ל-MusicCares על מנת לסייע לאנשי מקצוע בתחום המוזיקה שפרנסתם נפגעה קשות; ל-National Restaurant Association על מנת לסייע לעובדי שירות באי-הוודאות שהתעשייה שלהם מתמודדת איתו; ל-National PTA על מנת לסייע במימון למידה מרחוק והטבות מזון בבתי הספר. היות וכולנו בעניין הזה ביחד, נוסיף נשווה על סך 10 מיליון דולר לתרומות מהקהילה שלנו שמטרתן לתמוך בנזקקים ביותר.
  • קרן טיקטוק ללימוד: טיקטוק תעניק מענקים על סך 50 מיליון דולר למחנכים, למומחים מקצועיים ולארגונים ללא כוונת רווח שהמיומנויות שלהם בעולם הממשי והמומחיות שלהם יכולות להפיץ מידע חינוכי וחומרי לימוד שימושיים בפורמט נגיש ומותאם ללמידה מרחוק.
  • עזרה לעסקים קטנים ובינוניים (עק״ב) להתחיל מחדש ולהשתקם: טיקטוק מחויבת לסייע לעק״בים לעמוד במשבר, ונספק 100 מיליון דולר בדמות זכאות למודעות כדי לסייע לחברות לשוב ולעמוד על רגליהן ברגע שהכלכלות יוכלו לשוב לפעילות רגילה.

מתכוננים להשפעה עוד יותר גדולה

אנו הכי חזקים כשאנחנו עובדים יחד, ומסיבה זו שיתפנו פעולה עם מספר ארגונים מקומיים וגלובליים אשר משתמשים ב-TikTok לשיתוף מידע מהימן עם הקהילה. ארגון הבריאות העולמי (WHO) לא רק מאפשר לאנשים לצפות במידע על COVID המתפרסם על ידי ארגוני בריאות הציבור המקומיים שלהם, אלא גם משמש כמשאב חשוב עבור הקהילה שלנו, תוך שימוש בחשבון ה-TikTok שלהם ליצירת סרטונים המדגישים טיפים ועובדות עיקריות: אפשר לחפש@who

באמצעות השותפות שלנו עם Team Halo, מדענים מכל העולם ממשיכים לפרסם עדכוני סרטונים ב-TikTok, המציגים לעולם את ההתקדמות בפיתוח החיסון. צוות המומחים הזה לבריאות הציבור עונה על כל מיני שאלות של הקהילה שלנו, החל משלבי הפיתוח של החיסון ועד האופן שבו בודקים את בטיחות החיסונים, ובכך הם עוזרים לאנשים להישאר מעודכנים. בנוסף לכך, TikTok תורמת מרחבי פרסום בולטים בפיד לארגונים מהימנים ולרשויות בריאות מקומיות במטרה לעזור לקהילה שלנו להישאר בטוחה, מעודכנת ומקושרת. עד כה, TikTok תרמה קרדיטים של פרסומות בשווי כמעט 5 מיליון דולר לארגונים מהימנים ולרשויות בריאות מקומיות בארה״ב.

כלים עבור הקהילה שלנו

TikTok עובדת עם מומחים לבריאות הציבור כדי שמידע מוסמך על COVID-19 וחיסונים יהיה זמין ישירות באפליקציה שלנו. אנו מוסיפים באנרים לסרטונים ותזכורות בעת חיפוש מונחים הקשורים ל-COVID-19 ולחיסונים נגד COVID-19. אנשים יכולים להקיש על המשאבים האלה כדי לצפות באתרי האינטרנט של ארגוני בריאות הציבור המקומיים שלהם, המספקים מידע נוסף על COVID-19 וחיסונים נגד COVID-19.

IMAGE

למרות שהמשאב הזה אינו הסיבה שבגללה אנשים מגיעים ל-TikTok, אנו רוצים לוודא שהוא יהיה נגיש בקלות כחלק מהתוכן היצירתי שבו הם נהנים לצפות. אנו מאמינים שאחת הדרכים הטובות ביותר להתמודד עם מידע מטעה היא לפרסם תוכן מרתק ואינפורמטיבי, לכן אנו ממשיכים לשתף פעולה עם מומחים לבריאות הציבור במטרה ליצור תוכן שיעניין את הקהילה שלנו.

המשימה של TikTok היא לעורר יצירתיות ולהעניק שמחה, ועכשיו יותר מתמיד, מורגש הצורך בשמחה ובחיוביות. זו תקופה קשה עבור העולם כולו, אך ייתכן שהדאגה שכולנו חשים תקרב את כולנו. אנו מעריכים שחברי הקהילה שלנו מתייחסים באדיבות כלפי עצמם וכלפי אחרים.

מאבק במידע רפואי מטעה

הנחיות הקהילה של TikTok אוסרות תוכן שקרי או מטעה, לרבות מידע מטעה הקשור ל-COVID-19, לחיסונים ומידע שקרי נגד התחסנות בכלל. כמו כן, אנו אוסרים פרסומות בתשלום המעודדות התנגדות לחיסונים, אם כי תשדירי שירות או קריאות לפעולה הקשורים לחיסונים נגד COVID-19 מתקבלים על בסיס כל מקרה לגופו, בתנאי שהם נעשים למען בריאות ובטיחות הציבור. TikTok עובדת ביחד עם מומחי התעשייה, החברה האזרחית, ארגוני בריאות הציבור והמועצה המייעצת שלנו בנושא תוכן כדי לפתח את המדיניות ואסטרטגיות האכיפה שלנו ולהקדים את התוכן המתפתח. TikTok מאמצת גישה יזומה והוליסטית למניעת מידע מטעה.

  • אנו מעניקים גישה למידע מוסמך על COVID-19 וחיסונים ברחבי האפליקציה שלנו.
  • יש לנו צוותים שהוכשרו במיוחד כדי לזהות ולהסיר תוכן שקרי או מטעה, וחשבונות שמפיצים מידע מטעה. חברי הקהילה שלנו גם כן יכולים לדווח לנו על מידע מטעה מהאפליקציה שלנו.
  • השותפים שלנו לבדיקת עובדות, Politifact, Lead Stories, Science Feedback ו-AFP, עוזרים לנו להעריך את דיוק התוכן. אם בדיקת העובדות לא תהיה חד משמעית, אנו נגביל את הפצת התוכן בפיד For You של כולם כדי להפחית את הפוטנציאל להפצת מידע מטעה.
  • אנו עובדים עם פלטפורמות מובילות בתעשייה העוסקות בזיהוי איומים כדי לזהות רשתות ופעילויות חשודות.
  • אנו מאמצים מספר גישות כדי שיהיה קשה יותר למצוא מידע מטעה נגד התחסנות ועל COVID-19. בנוסף להסרת התוכן, אנו מפנים להנחיות הקהילה שלנו חיפושים הקשורים למידע מטעה על חיסונים או COVID-19, ולא משלימים באופן אוטומטי האשטגים נגד התחסנות בסרגל החיפוש.

לאנשים אשר בוחרים לגלות האשטגים הקשורים לנגיף הקורונה ב-TikTok, אנו מציגים הודעה בתוך האפליקציה המספקת גישה ישירה לאתר האינטרנט של ארגון הבריאות העולמי (WHO) או לסוכנויות מקומיות לבריאות הציבור, ומזכירים להם לדווח על תוכן שמפר את הנחיות הקהילה שלנו.

מגוננים על הצוות הגלובלי שלנו

כחברה גלובלית, אנו נותנים עדיפות לבטיחותם של עובדינו ולבטיחות העולם סביבנו. מתוך מחשבה על כך, השקנו מדיניות של עבודה מהבית לצוותים הגלובליים שלנו והפסקנו נסיעות עסקים שחוצות גבולות של מדינות. אנו ממשיכים בהערכת מצב של הסביבה הנוכחית, ובהתאם להנחיות של רשויות בריאות אמינות, נעדכן את הצעדים על פי הצורך.

מתכמה כקהילה גלובלית

בזמנים קשים אלו, אנו רוצים לתמוך במשתמשים שלנו ברחבי העולם בדרכים חיוביות ומועילות. למשל, השקנו את #HappyAtHome, סדרה של תכניות כיפיות וחינוכיות, בשידור חי, שמטרתן לשתף מעט רוח קלילה, תוך מתן מידה של נחמה למשתמשים, בעודנו מאמצים אל לבנו את האחריות שיש לכולנו לנהוג נכון על ידי כך שנישאר בבית ונפסיק את התפשטות וירוס הקורונה. בנוסף לכך, חברת פרוקטר אנד גמבל יצרה שותפות עם טיקטוק וגורמי בריאות הציבור כדי להשיק את אתגר #DistanceDanceשמעודד אנשים להישאר בבית ולשמור על ריחוק פיזי כדי לסייע להאט את התפשטות וירוס הקורונה ולעודד את חבריהם לנהוג כך גם הם – בדרך כיפית ויצירתית. יתרה מכך, יצרנו שותפות עם ארגון הבריאות העולמי כדי לקדם את אתגר עולמי, #SafeHands , כדי לעודד הרגלי היגיינה בלי להגביר את הבהלה. מאז שארגון הבריאות העולמי השיק את האתגר, נדהמנו מהמסירות שהקהילה שלנו גילתה כדי למנוע את התפשטות הווירוס על ידי שיתוף שירים וצלילים שהחברים משתמשים בהם כדי לעודד שטיפת ידיים יסודית.

בדיוק כפי שמומחים בתחום הבריאות מספקים עצות כיצד לעבור את התקופה הזאת, גם אנחנו שואבים השראה למראה קהילת טיקטוק הממשיכה להשתמש ביצירתיות שלה כדי לעודד אלו את אלו. בעוד טרנדים אורגניים כמו #ghencovychallenge  – שיר וריקוד קליט שפותח על ידי טיקטוק וייטנאם – עוזר להפוך את רעיון שטיפת הידיים לכיף, האשטגים כמו #quarantine  מאפשרים למשתמשים לשתף את החוויות שלהם בעוד עובדים או לומדים בבית.