מניעת בריונות

עודכן: 21 ביוני 2024

מהי בריונות?

בריונות היא בדרך כלל התנהגות מכוונת שנועדה לגרום לנזק פיזי, חברתי ו/או פסיכולוגי. ההתנהגות יכולה להתבצע באינטרנט או בסביבות לא מקוונות, על ידי אדם או קבוצה שמשתמשים לרעה בכוח שלהם, או בתפיסת הכוח שלהם, כלפי אדם או קבוצת אנשים אחרים שמרגישים כאילו אין בכוחם למנוע את הבריונות.

אנחנו מכירים בכך שבריונות עלולה לגרום מצוקה קשה לאנשים, ואיננו מגלים כל סובלנות שהיא לגביה בפלטפורמה שלנו. TikTok היא קהילה גלובלית שמשגשגת הודות ליצירתיות ולביטוי עצמי, ולכן חיוני שאנשים ירגישו בטוחים לבטא את עצמם ללא פחד מבריונות או מהטרדה בפלטפורמה.

איך ניתן לזהות בריונות והטרדה בפלטפורמה?

צורות נפוצות של בריונות כללות בריונות מילולית, בריונות פיזית והטרדה מינית. איננו מגלים כל סובלנות שהיא לשפה או להתנהגות מטרידה, משפילה, מאיימת או כזו שנועדה לביצוע דוקסינג (פרסום מידע אישי לגבי מישהו באינטרנט מתוך כוונת זדון) כלפי כל אדם שהוא בפלטפורמה. למידע נוסף על צורות נפוצות של בריונות.

הידעת?

 • הבריונות פוגעת באנשים שמטרידים, באנשים שמוטרדים ואפילו באנשים שעדים לבריונות.
 • משקיפים מהצד - אנשים שרואים את מעשי הבריונות - יכולים למלא תפקיד חשוב בעצירת הבריונות.
 • לעתים קרובות אנשים סובלים מבריונות מצד אנשים שהם מכירים (למשל בני כיתה, חברים, קולגות).
 • בריונות עלולה להתרחש בכל סביבה חברתית כמעט, לרבות בבתי ספר, באינטרנט, במגרש המשחקים ובעבודה.
 • אנשים שסובלים ממעשי בריונות יכולים בתורם לנהוג בבריונות כלפי אחרים. אלו שמתנהגים בבריונות, מאיימים לעתים קרובות על אחרים כדי להחזיר לעצמם תחושת כוח או שליטה שהם איבדו בתחום אחר בחייהם.

דרכים למניעת בריונות ב-TikTok

אם חווית בריונות ב-TikTok, נבקש ממך לדווח עליה כדי שצוות הניהול שלנו יוכל לבדוק את העניין ולהגיב בהתאם אם ההתנהגות מפרה את הנחיות הקהילה של TikTok.

גם משקיפים מהצד (אנשים שעדים למעשי הבריונות) יכולים למלא תפקיד חשוב בעצירת הבריונות. בכל פעם שמישהו נפגע לדעתך ממעשה בריונות או מכל התנהגות לא הולמת אחרת, לפניך כמה משאבים של שותפים שיכולים לעזור:

כלים ותכונות להגנה על השלומות שלך ב-TikTok

 • אנחנו מודעים לכך שלמשתמשים שונים יש תפיסות שונות לגבי מה נחשב לתוכן שלילי או פוגעני. לכן אנחנו מציעים מגוון כלים למשתמשים כדי לשלוט ולנהל את חוויית TikTok שלהם. אנחנו מזמינים אותך לבקר במרכז העזרה כדי לקבל מידע נוסף על בטיחות המשתמשים, ובמרכז האבטחה כדי ללמוד כיצד לדווח.
 • TikTok מאפשרת לאנשים לתקשר זה עם זו בהרבה דרכים: דרך תגובות, הודעות ישירות, דואט, חיבור סרטונים ועוד. כל הדרכים האלה תורמות למעורבות הקהילה באינטרנט, אבל כמו תקשורת בכל מקום אחר, קיים גם סיכון לאינטראקציות פוגעניות. כדי לטפח קהילה מזמינה ותומכת, יש לנו הגדרות שונות באפליקציה (שמשתנות בהתאם לאזור ולגרסת האפליקציה שלך) שמאפשרות למשתמשים לשלוט בחוויית TikTok שלהם.
חשבונות פרטיים
 • כברירת מחדל, חשבונות של משתמשים מתחת לגיל 16 מוגדרים כפרטיים, ולכן תוכל/י לאשר או לדחות בקשות מעקב, ורק אנשים שאישרת כעוקבים יכולים לראות את התוכן שלך. חשבונות של משתמשים בני 16 ומעלה מתחילים כחשבונות ציבוריים וזה אומר שכל מי שמשתמש ב-TikTok יכול לצפות בסרטונים שלך ולפרסם תגובות או להתחיל דואט כדי ליצור מעורבות עם התוכן שיצרת ושיתפת. בקלות ניתן לשנות את זה בהגדרות הפרטיות.
 • אם יש כמויות גדולות של תגובות לא ידידותיות או לא רצויות לתוכן שלך, אנחנו ממליצים לך להפעיל את "מצב בדיקת תגובות" בהגדרות הפרטיות כדי לנהל ולשלוט טוב יותר בתגובות שאת/ה מקבל/ת.
התאמה אישית של תכונת FYF שלך
 • לא רוצה להיחשף לתוכן מסוג מסוים בדף For You? תוכל/י ללחוץ לחיצה ארוכה על הסרטון ולבחור באפשרות "לא מעוניין/ת". לחץ/י על "פרטים" ליד כדי לחסום את ההאשטגים הספציפיים שבהם נעשה שימוש בסרטון הזה.
 • ניתן להגביל אפילו יותר תוכן לא רצוי אם מוסיפים או משנים מסננים של האשטגים ומילות מפתח במקטע "העדפות תוכן" שבהגדרות.
התאמה אישית של מי שיכול לשלוח לך הודעות
 • הודעות ישירות (DM) הן דרך שבה חברי הקהילה יכולים לתקשר באופן פרטי. ניתן לשלוח ולקבל הודעות ישירות מ"כולם", מ"חברים" (יוצרים שאחריהם עקבת ושגם הם עוקבים אחריך/ייך) או"מאף אחד". רק חשבונות רשומים של משתמשים בני 16 ומעלה זכאים להשתמש ב"הודעות ישירות". זוהי אחת התכונות שעליה הורה או אפוטרופוס יכול לשלוט ישירות כאשר קישור משפחה מופעל.
התאמה אישית של מי שיכול לערוך איתך דואט ולחבר סרטונים לסרטונים שלך

דואטים מאפשרים למשתמשים ליצור סרטונים שמגיבים על תכני TikTok של אחרים. תוכל/י להחליט למי יש רשות לערוך איתך דואט או לחבר סרטונים לסרטונים שלך. תוכל/י לבחור הגדרה אחת לכל הסרטונים או להתאים את ההגדרה לכל סרטון בנפרד. למשתמשים מתחת לגיל 16, התכונה מוגדרת ל"אף אחד" ואינה ניתנת לשינוי. למשתמשים בני 16 עד 17, התכונה מוגדרת ל"חברים" אבל אפשר לשנות אותה ל"אף אחד" או ל"כולם". לגלות כיצד

שליטה במי שיכול להגיב לסרטונים שלך
 • בהגדרות, תצורת התגובות מוגדרת ל"חברים" למשתמשים מתחת לגיל 16 כברירת מחדל. זה אומר שרק אלה שעוקבים אחריך ושאת/ה עוקב/ת אחריהם בחזרה יכולים להגיב לסרטונים שלך. ניתן לשנות את ההגדרה ל"אף אחד" כדי שאחרים לא יוכלו לפרסם תגובות לסרטונים שלך. למשתמשים בני 16 ומעלה, הפונקציה הזאת מוגדרת ל"כולם". ניתן לשנות את ההגדרה לפי ההעדפות שלך.
סינון תגובות ומילות מפתח
 • כשמסנני התגובות מופעלים, תגובות פוגעניות יוסתרו באופן אוטומטי. אפשר ליצור רשימה מותאמת אישית של מילות מפתח כדי שתגובות שכוללות את המילים האלה יוסתרו באופן אוטומטי. תוכל/י להחליט מי יכול להגיב לסרטונים שלך באופן כללי על ידי התאמה של הגדרות הפרטיות שלך. לגלות כיצד.
 • ההגדרה סינון סוגי התגובות שנבחרו (שנקראות גם תגובות פוגעניות וספאם) מאפשרת לך להסתיר תגובות פוגעניות או תגובות ספאם אלא אם תאשר/י אותן.
 • ההגדרה מסנני מילות מפתח מאפשרת לך להסתיר תגובות עם המילים או הביטויים שבחרת.
 • ההגדרה סינון כל התגובות מסתירה תגובות לסרטונים שלך אלא אם תאשר/י אותן.
 • ההגדרה לסנן תגובות מאנשים לא ידידותיים מאפשרת לך לסנן תגובות שדומות לתגובות שלא אהבת, שעליהן דיווחת או שמחקת
 • ההגדרה לסנן תגובות מאנשים זרים מאפשרת לך לסנן תגובות מאנשים שאינך עוקב/ת אחריהם או שלא עוקבים אחריך/ייך.
הסרת תגובות ועוקבים
 • אפשר גם למחוק תגובות לא הולמות שמתפרסמות בסרטונים שלך. צריך רק ללחוץ לחיצה ארוכה על התגובה ולבחור באפשרות "מחיקה". לגלות כיצד.
 • תוכל/י למחוק עוקבים בכל עת או לחסום חשבונות לצמיתות כך שלא יוכלו לצפות בתוכן שלך או לשלוח לך הודעות. לגלות כיצד.
דיווח
 • אם ראית תוכן שמפר את הנחיות הקהילה של TikTok, תוכל/י לדווח על כך באפליקציה בעזרת השלבים הבאים.

מותר לי לפרסם תגובות שליליות על דמויות ציבוריות?

 • איננו מאפשרים לכוון מתקפות חמורות כלפי דמויות ציבוריות שעלולות לקדם פגיעה פיזית או הטרדה כלפיהן.
 • אנחנו חושבים שהסיכון לנזק פסיכולוגי או פיזי חמור כתוצאה מהמתקפות האלה הוא גדול יותר מהתועלת שמשתמשים יפיקו מפרסומן ולכן נסיר תוכן מסוג זה.


איך אפשר ליצור קשר בטוח עם אחרים ללא בריונות?

 • תוכל/י למצוא הצעות ודוגמאות לשיתוף בטוח של ה-Story שלך וליצירת קשר עם אחרים במדריך השלומות. שלנו.
 • אפשר גם למצוא קהילת אנשים עם חוויות דומות לשלך כשמחפשים באמצעות ההאשטגים הרלוונטיים.


חשוב לדעת

התוכן בדף הזה נועד למטרות מידע ושימוש חינוכי בלבד. אין להתייחס ל"דף למניעת בריונות" כתחליף לאבחון, טיפול או ייעוץ רפואי, פסיכולוגי או פסיכיאטרי. אנחנו ממליצים לך לפנות לתמיכה רפואית מקצועית או לשירות חירום מידי אם אתה/את או כל אדם אחר, נמצא/ת במשבר, סכנה או חווה מצב חירום רפואי. חשוב לזכור: אינך אחראי/ת באופן בלעדי לבטיחותם של אחרים - תוכל/י לפנות לקבלת עזרה.