Upload

Log in to follow creators, like videos, and view comments.

eh-background

Create effects

See more
© 2023 TikTok

pyrogovka

pyrogovka

1Following
6Followers
47Likes

"Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М.І. Пирогова Вінницької обласної ради"

Вірити у свої сили і медикам!
Ось секрет успішного одужання Олега - особливого пацієнта, постраждалого від війни.
53-річний чоловік у мирному житті – багатократний чемпіон України по скелелазінню серед ветеранів спорту. Разом з коханою дружиною Ольгою вони розвивають цей вид спорту у рідному Кривому Розі.
Але повномасштабна війна змінила життя Олега. Він захищав та евакуйовував мирне населення у зоні бойових дій. Вивозив людей з околиць Бахмута. Але наприкінці червня в його авто влучив ворожий снаряд:
- Мене з автомобілю ударною хвилею виштовхнуло на дорогу. Перше, що відчув, як кров заливала око. Самостійно наклав собі пов’язку на обличчя. До медиків допомогли дістатися хлопці, які проїжджали "трасою життя". У стабілізаційному пункті зупинили кровотечу, знеболили та закрили рани спеціальними гідрогелевими повязками. Далі транспортували у Дніпро, а звідти уже до Вінниці.
У КНП «Вінницькій обласній клінічній лікарні ім М.І. Пирогова Вінницької обласної ради» лікарі були враженні жагою до життя цього пацієнта.
- Він був важкий. Уся голова, а особливо обличчя, були пошматовані. Травми - опікового та мінно-вибухового характеру. Пацієнт був негайно госпіталізований в Блок інтенсивної терапії Клінічного Центру термічної травми та пластичної хірургії. З першого дня лікарі-комбустіологи, пластичні хірурги, офтальмологи отоларингологи, щелепно-лицьові хірурги та інші суміжні безперервно надавали увесь комплекс необхідної допомоги. Після стабілізації загального стану пацієнта, почалися хірургічні втручання, видалення сторонніх тіл, дренування, закриття післяопераційних ран сучасними композитними полімерними матеріалами. Далі пацієнта очікували численні етапні реконструктивно-відновні та пластичні хірургічні втручання. Та вже за короткий проміжок часу відновилися ушкоджені ділянки. Лікарі офтальмологи систематично під контролем спеціалізованого мікроскопа видаляли численні сторонні тіла єдиного ока. Усі ці хірургічні втручання пацієнт героїчно терпів , - розповідає завідувач Центру термічної травми та пластичної хірургії, доктор медичних наук Роман Миколайович Чорнопищук. - З перших днів для усіх пріоритетним залишалося вирішення проблеми збереження зору. Та уже після першого ж видалення сторонніх тіл, Олег зміг розгледіти контури оточуючих предметів та людей у білих халатах. Професійний, злагоджений, мультидисциплінарний підхід фахівців різних напрямків, дотичних до характеру отриманих травм, разом із потужною мотивацією пацієнта на швидке одужання – ось однин із основних секретів успішного лікування.
Лікуючий лікар Марія Ігорівна Кожухівська згадує, що для Олега важлива була підтримка. Спочатку руку допомоги у прямому і переносному значенні надала Марія Ігорівна - лікуючий лікар за покликом душі і людина з «великим серцем». А через декілька годин, не зважаючи на сотні кілометрів, поряд з Олегом були уже його люблячі дружина та донька.
Коли після першої ж операції, Олег попросив дозволу припіднятись, ми повірили, що одужання вже скоро. Так і трапилось. Досить швидко більшість ран загоїлись. Покращується якості зору на правому оці, - радіє за своготпацієнта Марія Ігорівна.
А сам Олег зізнається, що його основна мотивація по швидше повернутися до повноцінного життя – це новий скеледром у Кривому Розі. Він навіть готовий з очним протезом продовжувати займатися улюбленою справою.
- Якщо ти отримав поранення, то перед тобою завдання максимально одужати, аби не бути ношею для рідних і знайти своє місце у подальшій боротьбі за Перемогу. А для кращої реабілітації від війни, скеледром – унікальне місце. Тут можна займатися з сім’єю, організувати індивідуальну трасу для менших навантажень.
Потрібно вірити в свої сили, вірити медикам. А вінницькі лікарі – це найкращий приклад вітчизняної медицини. Тут високий рівень спеціалістів, сучасні методики, чуйне ставлення – усе аби ти став на ноги і повернувся до нормального способу життя. Ми з дружиною у цьому переконалися, - вдячний Олег.
#лікарняпирогова
Get TikTok App