Upload

Log in to follow creators, like videos, and view comments.

eh-background

Create effects

See more
© 2023 TikTok

martamlynska_szkoli

martamlynska_szkoli

84Following
699Followers
3859Likes

👩‍💻edukatorka, szkoleniowczyni, coachka 🔥Pomogę Ci ze stresem, wypaleniem .

🔥Znasz te oznaki przesilenia, wyczerpania i przeciążenia?

✅Zapisz ten post, żeby go nie zgubić.

Zauważ, czy:

🔸czujesz osłabienie wydolności fizycznej i umysłowej, wyczerpanie, ogromne zmęczenie i brak siły, masz częste infekcje i różne bóle?

🔸masz częste problemy z koncentracją i pamięcią, a poza tym nieustanne myślisz o pracy, co powoduje uczucie zniecierpliwienia, irytację i zero chęci do działania?

🔸ludzie, z którymi pracujesz i ich zachowania bardzo Cię złoszczą i irytują, zaczynasz być złośliwa, cyniczna, sarkastyczna, szybko wpadasz w gniew, mało w Twoim życiu radości i zero poczucia satysfakcji ze sfery zawodowej?

🔸nie czujesz sprawstwa, Twoje poczucie sprawczości jest ma bardzo niskim poziomie, odcinasz się, jesteś w pracy, ale „jakby Cię nie było” (dysocjacja)?

Jeżeli większość odpowiedzi jest na TAK, to może właśnie dotyka Cię syndrom wypalenia zawodowego 🔥

Na szczęście można sobie z nim poradzić i nauczyć się przeciwdziałać, o czym często tu piszę, mówię i szkolę ❣️

Ale, aby zacząć coś zmieniać, wdrażać modyfikacje, nabywać nowych nawyków, trzeba najpierw zauważyć, co szwankuje, co niedomaga, co nam dolega. Kluczowe jest rozpoznanie, zobaczenie i uświadomienie sobie swojego stanu, a potem rozpoczęcie działań i aktywności, które pomogą nam się z tym zmierzyć ❣️

💬 Które z tych symptomów zauważasz bądź zauważyłaś u siebie?

#zmęczenie #weekend #praca #przepracowanie #wypalenie #emocje #psychoedukacja #biuro #nauczycielka #wyczerpanie #odpoczynek
Wiesz, że dbanie o dobrostan nie polega na dorzucaniu sobie na listę „to do” kolejnych aktywności, które generują napięcie, pęd i pośpiech?

✅Zapisz ten post, żeby go nie zgubić.

Rzeczy, które sprawiają, że cały tydzień masz „zawalony” działaniami, warsztatami, coachingami, jogą, kolorowaniem mandali i treningami na siłowni?

A wiesz, że poniesiesz koszta nakładania na siebie kolejnych zadań i obowiązków? Uwierz mi, poczucie przytłoczenia i przebodźcowania będzie najprzyjemniejszym z nich 😓🔥

✅Dlatego plis zanim zapiszesz się na kolejne zajecia, pójdziesz na kolejną podyplomówkę czy konferencję czy zaczniesz uprawiać warsztatozę (żeby nie było mówi to fanka głębokiego rozwoju 😅❣️), zatrzymaj się i zapytaj „z jakiego miejsca to robię”, „z jakiej to jest intencji”, „po co mi to” i czy na serio „to mi służy”.

✅Gdzieś przeczytałam, że nadmiar wynika z dysfunkcji. Z nieukochanych i niezagojonych ran, nieojojanych i nieprzepracowanych traum, ucieczki przed sobą w zajętość, zamordyzm i zapieprz. Znam z autopsji aż za dobrze.

✅Dlatego proszę Cię, zanim w Twoim dobrostanowym notesie zrobi się gęsto od rzeczy „to do”, zapytaj się siebie, czy to naprawdę przyniesie Ci ulgę, spokój, ukojenie, zaoferuje Ci czułość, samowspółczucie i ciepło.

Bo to jest DOBROSTAN.

💬 A czym jest dbanie o dobrostan jest dla Ciebie?

#kobieta #stres #wyczerpanie
#wypalenie #asertywność #dobrostan #psychologia #zdrowiepsychiczne #praca #perfekcjonizm
🔥Jak przestać się nadwyrężać?

Nadwyrężasz siebie, gdy w środku myślisz NIE, a mówisz TAK.

✅Zapisz ten post, aby go nie zgubić.

A wiesz, że nadwyrężasz siebie, gdy władzę nad Tobą sprawuje potrzeba uznania przez innych i udawadniania im swojej wartości? Gdy bierzesz na siebie za dużo i nieustannie się przepracowujesz?

Nadwyrężasz siebie, gdy spełniasz czyjeś zachcianki i oczekiwania, a zaniedbujesz swoje potrzeby.

❣️Jak przestać to robić?

🔸Zacznij stawiać granice: to oznaka zdrowego rozsądku i dbania o siebie. Gdy nie czujesz danego projektu, powiedz o tym. Pamiętaj o swoich potrzebach i preferencjach

🔸Zacznij rezygnować z kolejnych zadań i powinnosci: praca może być pasją, może wywoływać efekt WOW, ale może tez pochłonąć Cię bez reszty. Zacznij mówić NIE, kiedy czujesz, że nie podołasz.

🔸Zacznij przyznawać się, że nie dasz rady: mówienie „nie poradzę sobie” to NIE jest komunikat o Twojej słabości, a o sile i odwadze przyznania się, że już sama sobie nie poradzisz. Wiesz, że nie musisz? 💚

🔸Zacznij prosić o pomoc i delegować zadania: to akt dbania o siebie i pozwolenia innym, aby Cię wsparli, wykazali się swoimi talentami i zdolnościami.

🔸Przestań „bawić się” w Zosię Samosię, a tak naprawdę robić sobie krzywdę: zatracasz się wtedy często w wirze obowiązków i masz przekonanie, że sama wszystko zrobisz najlepiej. Zacznij nad tym pracować i powoli… odpuszczać ❣️

🔸Pamiętaj, że nie jesteś sama: są specjaliści i specjalistki, którzy mogą Ci pomóc. Coaching, pomoc psychologiczna, terapia: te piękne formy rozwoju i uzdrowienia mogą w znaczy sposób sprawić, że nauczysz się dbać o siebie i nie dokonywać regularnych aktów autodestrukcji.

🔸A kluczowe, bądź przy sobie, daj sobie czas, zmiana to jest proces. Pamiętaj o małych krokach. Bądź swoją sojuszniczka i swoją największą sprzymierzeńczynią ❣️

💬 Z czym Ci najtrudniej? Daj znać w komentarzu.

#asertywność #dbamosiebie #praca #pracoholizm #wypaleniezawodowe #wyczerpanie #odpoczynek #dobrostan
A teraz czas na brutalną prawdę, którą muszę ujawnić 🔥

✅Zapisz ten post, żeby go nie zgubić.

Może znasz Sunday blues czyli inaczej STRES & LĘK przed poniedziałkiem, który może sprawić, że Twój weekend stanie się koszmarem?

Może znasz ten stan silnego rozdrażnienia, niepokoju i napięcia na samą myśl o poniedziałku i powrocie do pracy? A może kojarzysz jeszcze te objawy:

🔸nadmierna potliwość
🔸bóle głowy, a nawet migreny
🔸mdłości, bóle brzucha
🔸problemy z zaśnięciem, a nawet bezsenność
🔸biegunka i problemy z trawieniem
🔸ogromne poczucie niepokoju, napięcia, a nawet ataki paniki
🔸rozdrażnienie, złość, a nawet gniew

Warto zauważyć, jak często miewamy te stany i jak długo trwają. I czy na pewno to „tylko” „Sunday Blues”, bo może słowo „Sunday” można zastąpić „Monday...”, „Tuesday...” itd., bo stres, rozdrażnienie i smutek ogarniają Cię także w dzień powszedni i nie pozwalają normalnie funkcjonować.

✅A wtedy to może być sygnał, że czas się pochylić nad tym, co sprawia, że na samą myśl o pracy tak się czujesz.

✅Może to nadmiar obowiązków, przeciążenia, przemocowy szef, niewspierający zespół, nuda i monotonia, brak poczucia sensu tego, co robisz?

✅A może to Twoje zbyt wygórowane wymagania wobec siebie, wyczerpanie emocjonalne albo już wypalenie zawodowe?

Zobacz jak sytuacja wyglada u Ciebie, zrób rozeznanie, uświadom sobie, jak jest 👉 zrób koniecznie QUIZ na mojej www: link w BIO ❣️

Potem możesz zacząć wprowadzać realne zmiany. Powoli, step by step. O tym, co warto robić, już niedługo ❣️

💬Znasz ten stan? Jak się dziś miewasz przed poniedziałkiem? Daj znać w komentarzu.

@Martyna Tomoń dziękuję za wsparcie i inspiracje ❣️🥹❣️

#sundayblues #streschroniczny #wypaleniezawodowe #wyczerpanie #lęk #napięcie #praca #korporacja #zmęczenie #perfekcjonizm #zdrowiepsychiczne
Pamiętasz ten czas, gdy dla wszystkich i zawsze byłaś (a może nadal jesteś) dostępna? Odbierasz każdy telefon, jesteś na każde zawołanie szefa? A może to już przeszłość?❣️

✅Zapisz ten post, bo może Ci się przydać.

Jeżeli niedawno zrozumiałaś, że jedynie zdrowe podejście do pracy i ludzi wokół Cię uratuje przed wyczerpaniem, wypaleniem i poczuciem bezsensu, to wspaniale! Bardzo Ci gratuluję ❣️

Długo wydawało mi się, żę dogadzanie innym i spełnienie ich wszystkich oczekiwań i preferencji jest czymś normalnym i naturalnym. Pod tym przekonaniem był pierwotny lęk przed oceną i opuszczeniem. Dopiero jakiś czas temu uzmysłowiłam sobie, że to bzdura, a stawianie granic jest tym, czego potrzebuję ja i inni, aby funkcjonować w zdrowych relacjach i nie wejść sobie na głowę ❣️

Oczywiście, gdy się zmieniasz, zaczynasz pracować nad swoimi założeniami i niewspierającymi przekonaniami i wiesz już, że nadwyrężanie siebie to prosta droga do samounicestwienia, nie wszyscy muszą być fanami tej przemiany. Przecież do tej pory mogli narzucać Ci więcej zadań i obowiązków, a Ty nagle stawiasz opór i wyznaczasz granice? Ale o co Ci nagle chodzi? Co to ma być, “kiedyś” jakoś sobie radziłaś, np. w pracy brałaś nadgodziny (często bez gratyfikacji finansowej), zawsze na czas wykonywałaś nadprogramowe działania, wyręczałaś innych, a tu nagle mówisz „NIE”, ale jak to?

Taka reakcja to klasyk. To typowe i przygotuj się na zaskoczenie, złość, frustrację, niezadowolenie innych, gdy zaczniesz stawiać granice.

Niemniej jednak, bądź przy sobie i pamiętaj, że umiejętne stawianie granic jest ważne dla utrzymania zdrowej równowagi w relacjach i dbania o własne potrzeby i komfort psychiczny. Innej drogi nie ma.

Twoje NIE nie jest przeciwko ludziom wokół Ciebie, to jest TAK dla Ciebie. Dla Twojego zdrowia ✨

💬Daj znać w komentarzu, czy stawianie granic jest dla Ciebie łatwe czy jeszcze do najprostszych nie należy.

#asertywność #stawianiegranic #stres #wypalenie #dobrostan #dbamosiebie #psychologia #psycholog

Kobieta, asertywność, granice, psycholożka, coaching, edukacja, zdrowie psychiczne, dobrostan, stres, wypalenie zawodowe, napięcie
❣️Gdybym nie robiła tych 6 rzeczy uniknęłabym wypalenia zawodowego

🔸Nie zatracałabym się w pracy, nadwyrężając siebie i szukając walidacji na zewnątrz: to pogoń za króliczkiem. Dyplomy, oceny, majątek i wszelkie osiągnięcia nie decydują o Twojej wartości.

🔸Nie brałabym na siebie tak dużo uważając, że mogę odmienić życie wszystkich wokół: zatracanie się w obowiązkach i powinnościach może być tak naprawdę nabudowane na chęci udowodnieniu innym swojej wartości. A to jest zawsze zły pomysł.

🔸Przestałaby dogadzać innym, spełniać ich potrzeby i cele, stawiałabym częściej granice: ciągłe przyjmowanie zawodowych propozycji „nie do odrzucenia” powoduje, że bierzesz na siebie za dużo i się nadwyrężasz.
🔸Poszłabym na urlop zdrowotny i nauczyłbym się regularnie odpoczywać: to wielka umiejetność umieć wypoczywać, regularnie się regenerować, dbać o siebie.

🔸Byłabym dla siebie serdeczniejsza i życzliwsza, szczególnie, gdy nie dawałbym sobie rady, byłabym częściej swoją sprzymierzeńczynią.

🔸Słuchałabym swojego ciała, który wyraźnie dawało mi znać, że czas się zatrzymać: ono często chce nam, poprzez ból i niedomaganie, powiedzieć, że pora coś zmienić.

🔸Prosiłabym częściej o pomoc, a nie udawała, że sama sobie ze wszystkim poradzę.

🔸Poszłabym wcześniej na terapię o w końcu skonfronowałabym się ze swoimi lękami i przekonaniami.

Pamiętaj, że kluczowe jest, aby być świadomą swoich własnych potrzeb i reagować na sygnały wczesnego ostrzegania. Od wypalenia już tylko kilka kroków do depresji 😓❤️

💬 Daj znać, czego byś już nie robiła, bo wiesz, że kiedyś Ci to już nie służyło i nie było dla Ciebie dobre.

stres, wypalenie zawodowe, nauczycielka, edukatorka, edukacja, szkolenia, warsztaty, zdrowie psychiczne

#dobrostan #zdrowiepsychiczne #edukacja #kobieta #nauczycielka #nauczyciel #stres #wyczerpanie #odpoczynek #kobieta #dbamosiebie
Po wielu latach na salach szkoleniowych już wiem, że nie zmienię czyjegoś życie, jeżeli uczestniczka i uczestnik szkolenia sam_ tego nie zechce ❣️

✅ Zapisz ten post, bo może Ci się przypadać.

❣️Mam za sobą:
🔸poszukiwanie w oczach innych poczucia swojej wyjątkowości i mojej wartości
🔸czekanie z biciem serca po szkoleniu czy warsztatach na informację zwrotną, jakby od niej zależało moje życie i lęki, co będzie, jak ona będzie krytyczna
🔸fiksację na każdym komentarzu czy uwadze uczestniczek i uczestników moich szkoleń oraz stawiania sobie wyśrubowanych i nierealistycznych oczekiwań
🔸chęć dogodzenia wszystkim

Wykonuję najlepiej jak potrafię moją pracę, nie każdemu muszę się podobać, również to, co i jak robię. Ja daję: swoją wiedzę, ogromne doświadczenie, efektywne narzędzia i skuteczne metody. Czy ktoś zechce wziąć coś dla siebie i coś z tym zrobić? Nie mam na to bezpośredniego wpływu.
Nie przekonam nikogo na siłę. Pokazuję możliwości, wizję życia i pracy bez chronicznego stresu i wypalenia zawodowego.

❣️Pamiętaj proszę:
🔸nie każdy musi Cię lubić, każdy powinien Cię za to szanować.
🔸Nie każdy musi się z Tobą zgadzać, ludzie będą mieć wobec Ciebie mnóstwo oczekiwań: nie Twoim zadaniem jest je spełniać.
🔸Twoja wartość jest bezwarunkowa i nie zależy od niczego co zewnętrzne. Żadna opinia, komentarz, ocena innych nie powinna mieć na nią wpływu.
🔸nie zawsze ludzie będą euforycznie reagować na Twoje propozycje, wybory i działania. Nie muszą ❣️

Aby być w tym uniwersum stania przy sobie, bycia swoją największą sojuszniczką i sprzymierzeńczynią należy wykonać pracę. Tą najważniejszą i pewną na całe życie: nad sobą, swoim nastawieniem i przekonaniami.

Jak to robić? Dowiesz się na moich szkoleniach. Link w bio ❣️

💬Daj znać w komentarzu, jak u Ciebie z tą chęcią dogadzania wszystkim.

#nauczycielka #edukacja #edukacja #praca #pracoholizm #perfekcjonizm #stres #wypaleniezawodowe #burnout #zdrowiepsychiczne #szkolenia #warsztaty #dobrostan #selfcare
Get TikTok App