Upload

Log in to follow creators, like videos, and view comments.

eh-background

Create effects

See more
© 2023 TikTok

fundacja_primum

Fundacja_Primum

114Following
201Followers
4756Likes

Ratujemy jeże, wiewiórki, zające, nietoperze. Obecnie wspieramy dwa ośrodki.

Gawroszki z ośrodka #Jeżurkowo trafiły do zagrody zewnętrznej. Pobyt w zagrodzie to ostatni etap przed powrotem do środowiska naturalnego.
#jeż #hedgehog
Zajączek Kicajko z #Jeżurkowo ma się dobrze i mamy nadzieję że ten stan się utrzyma.
#ratowanie #dzikiezwierzę #zając #leveret
Zajączki, przyjęte ostatnio do #Jeżurkowo zostały znalezione przy martwej, pogryzionej mamie i martwym rodzeństwie. Niestety jeden z nich odszedł niedługo po przyjęciu. Mamy nadzieje, że los będzie łaskawszy dla drugiego. Nie ma żadnych objawów chorobowych, je i pije za dwóch.
#ratowanie #dzikiezwierzę #zając #leveret
Żabcio - wiewiórek, który razem z rodzeństwem wypadł z gniazda. Tylko jemu udało się przeżyć. Do #Jeżurkowo trafił poobijany, z połamanymi łapkami i urazem głowy. Oko było zapuchnięte i niewidoczne. Bardzo dzielnie walczy o zdrowie - każdego dnia widać postępy.
#wiewiórka #squirrel
Słodzinek przeżył noc i przez cały dzień dzielnie dawał radę. Chociaż w momencie przyjęcia do #Jeżurkowo wyglądał na bezproblemowe jeżątko, okazało się że jest pacjentem w ciężkim stanie. Był bardzo odwodniony i wychudzony, co można zobaczyć oglądając jeżyka od spodu. Tylko wtedy widać zapadnięty brzuszek i sterczące żebra. W gęstym futerku muchy złożyły jaja. Na brzegu płaszcza miał ranę, zakażoną larwami much. Po oczyszczeniu stała się całkowicie niewidoczna, jednak produkty przemiany materii pasożytów spowodowały zatrucie maleńkiego, 90-gramowego organizmu. Udało się usunąć wszystkie jaja i larwy, pozostało zatrucie i zapalenie jelit, związane z tym że jeżyk przez długi czas głodował.
#jeż #hedgehog #pomocdlazwierząt #niepewność
Ostatni weekend w #Jeżurkowo był bardzo intensywny - przyjęci zostali nowi pacjenci, spora grupa opuściła ośrodek i wróciła do środowiska naturalnego. Zobaczcie jak upłynęła ośrodkowa niedziela.
#pomocdlazwierząt #dzikiezwierzę
W weekend do środowiska powróciła siódemka jeży odchowanych w tym sezonie w #Jeżurkowo . Wśród nich były Boleszki - maluchy które trafiły do ośrodka jako jednodniowe oseski. Teraz mają przyszłość w swoich łapkach. Mamy nadzieję, że dzielnie sobie poradzą.
#jeż #hedgehog #pomocdlazwierząt #sukces #successtory
Od czwartku do ośrodka #Jeżurkowo kolejno docierały młodziutkie wiewiórki Brzózki, których mama zginęła. 2 siostry, które dotarły najwcześniej są już w dobrym stanie. Samczyk dostarczony w sobotę był pokryty jajami much - nadal walczy o życie. Jego apetyt się ustabilizował, ale nadal jest bardzo słaby. Kciuki i dobre myśli są bardzo potrzebne. #wiewiórka #squirrel #dzikiezwierzęta #wildlife #pomocdlazwierząt
Get TikTok App