Upload

Log in to follow creators, like videos, and view comments.

eh-background

Create effects

See more
© 2023 TikTok

fundacja_followthemusic

followthemusic

63Following
15Followers
19Likes

No bio yet.

Bolesław i Karol – czyli wszystko, co chcecie wiedzieć o Bolku i Lolku – QUIZ Z NAGRODAMI!

Za nami wrzesień – szalony czas szkolnych wyprawek, zebrań rodziców i niekończących się zakupów 😉

Pora na chwilkę relaksu i zabawy🥰

Przygotowaliśmy dla Was garść informacji o Bolku i Lolku; liczymy, że poświęcicie chwilkę na lekturę 📖tym bardziej, że na końcu pojawi się quiz w którym do wygrania będą rodzinne 👨‍👩‍👦 wejściówki na koncert „Bolek i Lolek symfonicznie”.

Przed Wami 3 posty o ciekawostkach związanych z bohaterami tej kreskówki, w czwartym pojawi się najeżonymi 🦔podchwytliwymi pytaniami krótki quiz😉 w którym Ci którzy najszybciej i oczywiście poprawnie odpowiedzą na kilka pytań wygrają wejściówki na nasz koncert!
Do wygrania będą 3 potrójne 👨‍👩‍👦 wejśćiówki 🎫

ZACZYNAMY!

CZEŚĆ 1:

Bolek i Lolek korzystają z życia - to fakt. Swoimi przygodami bawią też innych, przede wszystkim najmłodszych, ale i starsi z sentymentem patrzą na ich dokonania.
Na ekranie zaistnieli w 1963 roku, w odpowiedzi na zapotrzebowanie Telewizji Polskiej na bajkę o dwóch chłopcach przeżywających przygody znane z książek dla dzieci i młodzieży. Zlecenie otrzymał ich tata, Władysław Nehrebecki. Jednak prawdziwymi pomysłodawcami bajki byli jego synowie, którzy wtedy mieli 7 i 9 lat. Imiona głównych bohaterów serii nawiązują do przedwojennego filmu "Bolek i Lolek" z 1936 roku w reżyserii Michała Waszyńskiego, w którym obie tytułowe postacie grał Adolf Dymsza.

Niektórzy do dziś borykają się z problemem rozróżnienia bohetarów, w związku z tym podpowiadamy: Bolek jest wyższy i szczuplejszy, nosi czerwone szorty i żółtą bluzę, a Lolek to ten niższy i tęższy, zazwyczaj ubrany w zbyt obszerne fioletowe spodnie na szelkach i biały podkoszulek. Gdyby dorośli należałoby do nich mówić Bolesław i Karol!

Rysunkowy wizerunek małych bohaterów stworzyli Alfred Ledwig, Leszek Lorek i Władysław Nehrebecki. Za montaż, dźwięk i efekty odpowiadali Otokar Balcy i Alojzy Mol. Kompozytorem najbardziej znanego motywu muzycznego jest Waldemar Kozanecki. Muzykę do filmu pisał również Tadeusz Kocyba.

Przedstawiliśmy już tatę Bolka i Lolka, teraz czas na dom. Wszystkie bajki z serii powstały w Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Przez 23 lata (1963 – 1986) nakręcono ponad 150 odcinków w 10 seriach oraz dwa filmy pełnometrażowe.

C.D.N - kolejny post już w najbliższy czwartek!
#free #voices #festival #music #concert #niezapomniane #widowisko
Bilety:
https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/free-voices https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/free-voices-tarnow
Get TikTok App