Upload

Log in to follow creators, like videos, and view comments.

eh-background

Create effects

See more
© 2023 TikTok

british_cottage

K. D. Neurolanguage Coaching®

43Following
196Followers
857Likes

💪Pokonywanie bariery językowej 🇬🇧Język angielski dla dorosłych i młodzieży.

Bariera językowa jak ją pokonać tip 1 Często w procesie nauki tak bardzo skupiamy się na tym jaki chcemy cel osiągnąć, że zapominamy o tym co jest tu i teraz o obecnej chwili w danej sekundzie. O tym że teraz mówisz, może jeszcze z błędami ale ważne, że mówisz i idziesz do przodu. Pozwól sobie na poczucie swobody :) created by K. D. Neurolanguage Coaching® with :)’s original sound
2051
Pinned
#neurolanguagecoaching®
#docenienie
Czy częściej doceniasz się za swoje postępy czy krytykujesz za to, czego jeszcze nie osiągnąłeś?
Bardzo ważne jest, aby uczeń doceniał siebie i swoje starania a coach pomaga klientowi zobaczyć co już osiągnął.
#neurolanguagecoaching®
#zaangażowanie
Czy chciałbyś płacić za zajęcia na których będziesz się nudził i nic z nich nie wyniesiesz oprócz długopisu, którego zapomniałeś oddać?
Bardzo ważne jest, aby zajęcia były interesujące, aby tak się stało uczeń / klient musi być zaangażowany w zajęcia. Składa się na to wiele czynników: w jaki sposób są prowadzone zajęcia, czy są praktyczne, czy zdania które wypowiadamy są związane z naszym życiem, czy to co mówimy jest dla nas ważne jak i również sam prowadzący ma tutaj duży wpływ. Na przykład ciekawsze będzie dla klientki mówienie o weselu córki aniżeli o opisie samego wesela ogólnie i jak się ono odbywa.
#neurolanguagecoaching®
#empatia
W procesie nauki języka bardzo ważne jest, aby coach językowy wykazywał empatię wobec swojego klienta, podążając za jego potrzebami. Poprzez odpowiednio dobrane: tempo, techniki nauczania, sposób prowadzenia zajęć, styl uczenia klienta (na przykład wzrokowiec), coach jest w stanie wypracować z klientem najlepszy dla niego sposób przyswajania języka. Podczas zajęć każde pytanie klienta jest bardzo ważne i nie jest ignorowane. Podczas zajęć nie jestem po to, aby Ci narzucić co masz robić, jestem po to aby z Tobą współpracować :)
#neurolanguagecoaching®
#motywacja
Zanim rozpoczniesz zajęcia z angielskiego zastanów się jaka jest Twoja motywacja, nazwij precyzyjnie jaki jest Twój cel i co będzie Cię motywować w osiąganiu tego celu, zapisz to na kartce i kiedy przyjdą momenty kryzysu lub zwątpienia wróć do tej kartki i przypomnij sobie dlaczego zacząłeś/ zaczęłaś. Ważne, aby nasza motywacja utrzymywała się na podobnym poziomie, ale nie zawsze jest to możliwe ze względu na sytuacje życiowe na które nie mamy wpływu, na przykład choroba, gorsze samopoczucie, warto dać sobie wtedy czas i zrozumienie, że w tym okresie nie będziemy w stanie przyswoić takiej ilości wiedzy kiedy czujemy się dobrze. Kiedy poczujesz się lepiej możesz ponownie wrócić do swojego rytmu. Nauka dyscypliny i motywacji to codzienne przypominanie sobie dlaczego to robię ;)
#neurolanguage coaching®
#Aktywne uczenie
Aktywne uczenie to przede wszystkim możliwość zadawania pytań i decydowania o tym jaki sposób przyswajania wiedzy jest dla Ciebie najlepszy oraz angażowanie się w wykonywane ćwiczenia poprzez używanie przykładów że swojego życia.
Get TikTok App