Upload

Log in to follow creators, like videos, and view comments.

eh-background

Create effects

See more
© 2023 TikTok

akademikariyerbilgileri

Akademik Kariyer Bilgileri

6Following
33Followers
210Likes

Akademik Kariyer | Motivasyon | Eğitim www.akademikpersonel.org

Çalışırken kafa dağıtmak isteyenler, ilham arayıp bulamayanlar için ilham verici ve bilgilendirici youtube kanallarını araştırdık. Hem ilginizi çekecek hem de farklı konularda eğlenceli bilgilere ulaşabileceksiniz. ✨☺️

1.Storybox

Bu kanalda büyük girişim ve startup hikayelerini birinci ağızdan izleyebilirsiniz. Büyük firmaların ve sektördeki bilindik isimlerin gelişimlerini, nasıl başladıklarını merak ediyorsanız bu kanal sizin için harika! bu girişim fikirleri size ilham verebilir ve yeni bilgiler de edinebilirsiniz.

2.Engin Deniz Videoları

Tarihteki ilginç konulardan tutun, gizli servislere, yapılardaki gizemlere ve daha birçok bilgiyi eşsiz bir anlatımla izleyebileceğiniz bir kanal. Vakit geçirmek ve bilgilenmek için bakabilirsiniz.✅

3.Evrim Ağacı

Bilim ve teknolojiye ilgili ufkunuzu açacak bilgileri derleyen bir diğer kanal ise evrim ağacı. Özellikle fizik, biyoloji, kozmoloji, psikoloji, bilim felsefi tarihi hakkında bilgi edinmek için birebir.

4.Portal

Genelde sanatsal- felsefi olmak üzere kanal sahininin ilgisini çeken ve hepimizin odağı olan konularda eğlenceli anlatımı olan bir kanal. 📍

5.Pelin Dilara Çolak.

Felsefi ve bilimsel konularda bilgi verici videolar çeken ve akıcı konuşmasıyla vaktin nasıl geçtiğini anlamayacağınız bir kanal. Felsefi konulara ilgiliyseniz şiddetle tavsiye ederiz!🤩

#tiktok #kesfet #youtube #ilham #öneri #fypシ #keşfetteyiz
Herkese merhaba! Bu yazımızda, staj arama derdinde olanları kurtarmayı hedefliyoruz.

Hem Türkiye’de hem de yurt dışında staj yapabilmek için başvurabileceğiniz siteleri sizin için araştırdık!🩷

1-GoAbroad:
Lise, iş, staj, gönüllülük ve dil eğitimi gibi pek çok alanda hizmet veren GoAbroad sayesinde yurt dışında staj yapabileceğiniz pek çok yere ulaşabilirsiniz.

2-Goodwall

Başka sitelerde bulamayacağınız binlerce staj ilanını bu siteden inceleyebilirsiniz. İnternet sitesinin yanı sıra Goodwall uygulamasını IOS ve Android telefonlarda kullanabilirsiniz!

3-WayUp
Amerika merkezli bir staj bulma sitesi ve uygulaması olan WayUp sayesinde üniversite öğrencileri ve yeni mezunlar kolaylıkla staj bulabiliyor.

L’Oreal, TransUnion, FOX, T-Mobile, Unilever, American Express, Cisco ve Johnson&Johnson gibi dünyaya ismini duyurmuş şirketlerde staj yapma imkanını kaçırmayın.

4-InternQueen

Yurt dışı staj arayışında olanlar için faydalı bir diğer site daha.

Spesifik mülakat sorularına nasıl profesyonel cevaplar verebileceğinizi ya da staj maili gönderirken nelere dikkat etmeniz gerektiğini InternQueen sayesinde öğrenebilirsiniz.

5-Internship

Ücretsiz yetenek programları, yaz stajı, uzaktan staj, pazarlama stajı, mühendislik stajı, kariyer tavsiyeleri ve çok daha fazlası... Amerika’nın pek çok şehrinde size staj yapmanızı sağlayabilecek bu platformu keşfetmenizin zamanı geldi de geçiyor.

6-Toptalent

Türkiye’nin ve dünyanın en iyi şirketlerinin açmış olduğu staj programlarına Toptalent sayesinde ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda Toptalent sayesinde alabileceğiniz online eğitim konularından bazılarını sizler için derledik;
• Dijital Pazarlama
• İngilizce
• Teknoloji ve Yazılım
• İnsan Kaynakları
• Mühendislik

Hem Türkiye’de hem de yurt dışında staj arıyorsanız her bir siteyi tek tek ziyaret edebilirsiniz! Bildiğiniz ve faydasını gördüğünüz başka staj siteleri varsa yorum kısmında lütfen bizlerle paylaşın! ☺️✨

#kesfet #keşfetteyiz #üniversite #staj #stajyer #stajgünlükleri #kariyer #uygulama
Sizler için en iyi ücretsiz sunum hazırlama programlarını araştırdık ve derledik!

Sıkıcı slayt görsellerinden hazırlamak istemiyor ve yaratıcılığınızı konuşturmak istiyorsanız, birazdan bahsedeceğimiz programlar tam size göre!

1-Visme
#visme Yaratıcı ve farklı seçenekleriyle en çok tercih edilen sunum programları arasında yer alıyor. Diğer programlara oranla her şeyin özelleştirilebilir olması farklılaştırıyor. Eğitimcilere ve öğrencilere farklı planları sunarken ucretsiz olarakta kullanabiliyorsunuz.✨

2-Google Slaytlar
#googleslaytlar en rahat kullanıma sahip sunum programlarındandır.Ücretsiz sunum yazılımı, video gömme, diyagram oluşturma ve animasyon ekleme gibi özellikleri destekliyor.
Şablonların sayısı biraz kısıtlı olsa da, yüzlerce şablonu rahatça yazılıma aktarabilir veya kendi şablonunuzu oluşturabilirsiniz.Ortak çalışma alanı oluşturabilirsiniz 🤩

3-Prezi
#Prezi web tabanlı bir sunum hazırlama programıdır. Klasik sunumdaki sıralı slayt sayfaları yerine birbiri ile bağlantılı sayfalarla daha farklı bir sunum deneyimi sağlamaktadır. Slaytlar arası geçiş efektleri Prezi’yi diğer uygulamalardan ayıran en temel özelliğidir.

4-Slidesgo
Google slaytlarının daha yaratıcı halini bulabileceğiniz bir google uygulamasıdır.Mutlaka denemeniz gerek!

5-Canva
Canva, hem ücretli hem de ücretsiz versiyonu kullanılabilen bir programdır. Sadece sunum ihtiyacını değil instagram gönderi, hikayeleri, afiş, logo, davetiye, özgeçmiş, kartvizit gibi tüm tasarım ihtiyaçlarınızı düzenleyen bir uygulamadır.

Unutmamak için kaydetmeyi unutmayın✨

#sunum #öğrenci #ogrenci #kariyer #kesfet #fypシ
✨ Öğrenci İndirimi Yapan Uygulamalar ✨

Öğrenci yıllarımızın güzel olmasına katkı sağlayan bir diğer unsurda öğrenci indirimleridir.Bu indirimler sayesinde bazı uygulamaları ücretsiz bazılarını da indirimli olacak şekilde kullanabiliyoruz.Hadi gelin birlikte indirimlerin detaylarına bakalım!

📌 Microsoft Office
Gerekli koşullara uygun kurumlardaki öğrenciler ve eğitmenler; Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Microsoft Teams ve diğer sınıf araçlarını da içeren Office 365 ‘i ücretsiz kullanabilirler. Bunun için yapmanız gerekn tek şey okul e-posta adresinizi kullanmak.

📌Adobe
Öğrenciler olarak Adobe Creative Cloud ile Photoshop, Illustrator ve Acrobat Pro dahil 20’den fazla uygulamaya öğrencilere özel indirimli fiyatlarla erişebilirsiniz. Aynı zamanda öğrenciler için özel olarak tasarlanan adım adım eğitimler ile temel bilgileri öğrenebilir ya da becerilerinizi üst seviyelere çıkarabilirsiniz.

📌 Spotify
Spotify Premium Öğrenci özelliğinden yararlanmak oldukça kolay. Geçerli bir yüksek okulda veya üniversitede öğrenci olup 18 yaşından büyük olan herkes Spotfy öğrenci indiriminden yararlanabilir.

📌Müze Kart
Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzelerin çoğunda geçen bir kart sistemidir.Bazılarında ücretsiz bazılarında indirim uygulayarak müzelere giriş yapabiliyoruz.Ayrıca yıllık olarak sadece 30₺ ödüyoruz.

📌 Apple
Apple birçok ülkede öğrencilere ve eğitimcilere özel indirimler uygulamaktadır. Türkiye de bu ülkeler arasında yer alıyor. Apple Türkiye’de satılan ürünlerinde yaklaşık %10’a varan indirim fırsatı sağlamaktadır. Üstelik bu indirimler arasında çok satılan Mac ve iPad gibi cihazlar da yer alıyor.

📌THY
Öğrenci bileti ile iç hatlarda %20,dış hatlarda %10 indirim sağlıyor.
Aynı zamanda 40kg varan bagaj hakkı ve yurt içi uçuşlarda avantajlı ekstra bagaj ücreti desteği de sağlıyor.
Bunun için üyelik hesabı oluşturup öğrenci bilgisi tanımlaması yapıp avantajlı biletlere sahip olabilirsiniz ✨

#kesfet #öğrenci #üniversite #lise #gelişim #indirim
Get TikTok App